Eğer yeni sezonda farklı bir tarz oluşturmak ve oluşturduğunuz stil ile birlikte herkesi kendinize hayran bırakmak istiyorsanız; sezonun trendi olan gömlek elbiseler sizin için bulunmaz bir fırsat olacak. Bu sene gömlek elbiselerin farklı modelleri trend olacağından; herkes kendi stiline uygun olan modeli rahatlıkla bulacak. Özellikle 40’lı yıllardan kalma nostaljik modellerin günümüze kadar gelmesi; gömlek elbiselere verilen önemi açık bir şekilde gösteriyor. Gömlek tarzı elbiseler daha çok cesur bir giyim tarzına sahip olan ve bacaklarının kusursuzluğuna güvenen bayanların tercihi olacak.

40’lı Yıllardan Esinti

Önde yer alan düğmeleri ile dikkat çeken gayet şık ve modern bir görünüme sahip olan gömlek elbise modelleri; yeni sezonun modası içerisinde kendisine yer buluyor. Jean markalarda da yine son dönemlerde fazlaca bu tür modelleri görmeye alışık olduk. 40’lı yıllardan kalma nostaljik görünümü ile dikkat çeken bu elbiseler; özellikle retro sevenler için bulunmaz bir fırsat.

Şambre Kumaşlar Trend

Her zaman jean giymek isteyenler için; şambre kumaşlar güzel bir seçim oluyor. Şunu da belirtelim ki; gömlek tarzı elbiselerde şambre kumaşlar muazzam bir duruş sergiliyor. Yakasız modelleri ile sezonun moda trendleri arasında kendisine yer buluyor.

Maksi Boy Gömlek Elbiseler

Uzun boylu hanımlar; boyunuzun uzunluğunu kullanarak, hemcinslerini kıskandırmaya hazır mısınız? Maksi boy gömlek tarzı elbiseler ile birlikte hem oldukça rahat hissedecek, hem de diğer bayanları kıskandıracaksınız. Uzun bacaklarınızın güzelliğini bu elbiselerle daha fazla ön plana çıkaracaksınız. Yeni sezonda Zara Giyim’in bu şekilde satışa sunduğu maksi gömlek elbiseler bulunuyor.

Kapalı Yaka Gömlek Elbiseler

Sezonun trendi gömlek elbise modelleri içerisinden en nadide parçalardan bir tanesi daha karşımızda… Kapalı yakalı bir tasarıma sahip olan gömlek elbiseler sayesinde aksesuara ihtiyacınız olmadan kombin oluşturacaksınız. Eğer vücudunuz yapısı gereği biraz daha erkeksi ise; ince bir kemer kullanarak elbiseyi daha da şık bir hale getirebilirsiniz.

Fazlalıkları Olan Bayanlara Özel Modeller

Eğer fazlalıklarınız varsa; bel kısmındaki yer alan lastik detayı ile ön plana çıkan gömlek elbiseler sizin için en doğru seçim olacaktır. Sezona uyum sağlaması açısından bu tarz elbiselerin pastel renklerini tercih etmenizde fayda var.