Yoğun ayak temposundayken çoğu zaman saçlarımızı ihmal edebiliyoruz. Saçımızı farklı şekillere sokmak zor gelebiliyor. Fakat günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz oldukça basit saç modelleri bulunuyor. Her gün birisini saçınıza uygulayarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Üstelik bu tür modelleri uygularken çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak. Hem hafta içi hem de haftasonu olmak kaydıyla stilinizi en güzel şekilde yansıtmaya yardımcı olacak modeller bulunuyor. Hemen günlük saç modelleri neler ve nasıl yapıldığına dair bilgi toplayarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Burgu Topuz Yapılışı

Günlük yaşamınıza yakışacak çok pratik saç modellerinden birisi burgu topuzdur. Saniyeler içerisinde bu modeli saçınızda deneyebilirsiniz. İnce bir tarak alarak saçınızı ortadan ikiye doğru ayırmaya başlayın. Ortadan ayırmış olduğunuz saçlarınızın ilerleyen vakitlerde kabarmaması açısından sprey sıkarak daha sıkı durmasını sağlayın. Saçlarınızın ön bölgesinden iki tutam saç aldıktan sonra burgu şeklini vererek arkaya doğru saçınızı bağlayın. Son derece şık bir model olduğundan dolayı doğal olarak bu modeli hemen her yerde çok rahat olarak kullanmanız mümkün olacak. Saçlarınızda görmek istediğiniz farklılığı bu modelle yakalayabilirsiniz.

Hacimli At Kuyruğu Yapma

Günlük saç modeli denilince aklımıza ilk gelen bir başka modellerden birisi de hacimli at kuyruğu diyebiliriz. Saçlarınıza hacim kazandırmak ve gün içerisinde daha rahat hareket edebilmeniz adına at kuyruğu yapabilirsiniz. Yukarıya doğru aldığınız saçınıza tarak hafifçe dokundurarak krepe atın. Bombeli bölüme lastikli toka sıkıştırarak iyice bağlayın. Bu işlemleri sırasıyla yaparken saçınızın daha kolay şekil alması adına şekil vericilere baş vurabilirsiniz.

Düz Saç Modeli

Bayanların günlük yaşamlarında en sık tercih ettiği modeller arasındadır. Çünkü çok fazla zahmetli olmadığı gibi yeteri kadar da vakit çalmadığından dolayı çoğu bayanı düz saçlarla görüyoruz. Gerek iş hayatınızda gerekse de dışarıda arkadaşlarınızla dolaşırken bile sizi kurtaracak en kolay modellerden biri olma özelliğine sahiptir. Saçlarınızı dağınık değil daha derli toplu bırakmanız sizin açınızdan daha iyi olacak. Aksi takdirde çevreniz tarafından çokta iyi duyumlar almamış olursunuz. Düzleştirici yardımıyla saçlarınızı ayırarak düzleştirebilirsiniz. Hafif dalgalın istiyorsanızda uç kısımlarına çok inceden şekil verebilirsiniz.