Özellikle çalışan kadınlar fazla vakit kaybetmeden saçlarını toparlamak isterler. Biz de sizler için yapması kolay en güzel günlük saç modellerini bir araya getirdik. Her ne kadar günlük saç modeliniz saç kesiminize bağlı olsa da el çabukluğunuz ve yeteneğiniz de zaman açısından çok önemlidir.

Günlük hayatta saçlarını salık bırakarak rahat edemeyen kadınlar en çok at kuyruğu modellerini tercih ederler. İyi bir atkuyruğu modeli yapmak istiyorsanız bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Krepe tarağı, sağlam bir lastik toka ve saç spreyi bunların başında gelir. Bunları önünüze aldıktan sonra toplama işlemini 5 dakikada halledebilirsiniz. At kuyruğu modeli yaparken saçınızın biraz kirli olması iyidir.

Çünkü temiz saçı toparlamak biraz zordur. Bu yüzden atkuyruğu modelleri yapacağınız zaman saçlarınızı bir gün önceden yıkamış olmanız size kolaylık sağlayacaktır. Kalın telli ve çok gür saçlarınız varsa tepeden toplanmış modeller yapmak biraz zahmetlidir. Saçlarınız çok ağır olduğu için atkuyruğunuz bir süre sonra aşağıya düşecektir. Bu yüzden çok iyi sabitlemek gerekirse 2-3 lastik toka ve tel tokalar kullanmak gerekir.

Sık tercih edilen günlük saç modellerinden biri de topuz modelleridir. Kesinlikle en rahat kullanılan saç modellerinden biridir. Dışarı çıkacağınız zaman topuzunuza biraz daha özen gösterin ki ev halinde olduğu gibi dağınık bir görünüm sergilemeyin. Başınızın tam tepesine biraz krepe yapıp toplayarak daha şık bir topuz elde edebilirsiniz.

Bir diğer günlük saç modeli de saçı düz ya da hafif dalgalı bırakmak. Bazen kolayca yapabileceğiniz kolay örgü modelleri ile de değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin saçlarınızın ön kısımlarına tersten olacak şekilde iki basit örgü yapıp arkadan tutturduktan sonra örgüleri gevşetip üzerine de çiçekli bir taç takmak en basit modeller arasındadır. Üstelik bu modellerde altta kalan saçlarınızı doğal dalgasında bırakabilirsiniz.