İşe giden bayanlar için saçlarını şekle sokmak oldukça zor bir durumdur. Çünkü evden acele şekilde hazırlanıp çıkıldığından dolayı doğal olarak saçlara çokta zaman ayıramayabiliyoruz. iş yaşantınıza pozitiflik yansıması için gerekli tüm bakımlarınızı mutlaka yapmanız gerekiyor. Bu yüzden işe ilk olarak saçınızla başmanız mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Kendinizi daha iyi şekilde hissedecek ve işinize pozitif şekilde yansımaya başlayacaktır.

İş ortamlarına özel saç modelleri denilince çok fazla modeller geliyor. İster daha sade isterseniz de daha iddalı olanlarını tercih etmeye başlayabilirsiniz. İş ortamlarınızda bundan böyle dikkat çekmeyi istiyorsanız iş için yapmanız gereken saç modellerini saçlarınızda uygulamaya koyulabilirsiniz. Fakat klasik at kuyruğu yapmaktan artık vazgeçeceğiniz pratik saç modellerinin olduğunu unutmayın.

 

Alttan Topuz Modeli

Toplantıya gideceksiniz bu saç modeli sizi daha resmi gösterecektir. İş kıyafetinize de uyumu olacağından dolayı bu modeli tercih etmeye başlayabilirsiniz. Yapımıda aynı şekilde basit olduğundan dolayı zor durumda bırakmadan saniyeler içerisinde saçınıza yapmanıza yardımcı olacaktır. Fakat belirtmemiz gereken çok önemli bir konu var. Eğer bu saç modelini yapacaksanız mutlaka yanınızda bir spreyi bulundurmanızın şart olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü alttan topuz her ne kadar basit ve şık bir model olsa da zaman geçtik sıra modelin ilk halini bozması mümkün olabiliyor. Modeli yapmak için ilk olarak bir at kuyruğu şeklini vermeye başlıyorsunuz. Ardından ince bir tel tokayla alta doğru aldığınız saçınızı tutturun. İster sıkı isterseniz topuzu dağınık şekilde bırakabilirsiniz.

 

Yarım Ay Örgü

İşe geç kalmamak adına saçınıza hemen şekil vermek zorunda olabilirsiniz. Paniğe kapılmadan bundan böyle saçınıza uygulayacağınız en pratik modellerden birisi yarım ay örgü olacaktır. Hemen saçınızı yarım alarak üst bölgesini örmeye başlayın. Alt kısmın mutlaka salık şekilde kalması gerekiyor. Saçınızın üst bölümünü örerek toka ile tutturmanız gerekiyor.

Yarım ay örgülerinizi rahatlıkla hangi işe çaışıyor olursanız olun kullanabileceksiniz. . İş ortamlarına özel saç modelleri ile iş hayatınızda artık sorunsuz olarak devam edecek.