[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kabarık elbise modelleri eskilerden beri her zaman popüler olan kıyafetler arasındadır. Her kıyafette olduğu gibi  kabarık elbiseleri gösteren ve ortaya çıkaran aksesuarlar ve ayakkabılar ile kombinlenmelerinin yanı sıra kendi vücudunuza uygun formda kabarık elbise seçmek ile işe başlamalısınız. Merak etmeyin! Kilolu bayanların bile rahatlıkla tercih edebileceği modeller var.

 

Kabarık Elbise Modelleri

Kabarık Elbise Modelleri

Öncelikle elbisenizin kabarıklığının ne kadar olması gerektiğine karar vermelisiniz. Her vücut tipine uygun hacimde elbiseler vardır. Seçiminizi yaparken boyunuz, kilonuz ve özellikle basen genişliğinizi göz önünde bulundurarak vücut tipine uygun kabarık elbisenizi bulmalısınız. Kabarık elbisenizin boyu da çok önemlidir. Kısa kabarık elbiseler tercih ederseniz sevimli ve şirin bir kız çocuğu havasına bürünebilirsiniz. Uzunlar ise tahmin edersiniz ki prensesler gibi olmanızı sağlar. Uzun bacaklarınız var ise kesinlikle kısa kabarık elbiseler size göredir. Özellikle basenleri fazla geniş olmayan bayanlar için kısa kabarık elbiseler idealdir.

 

Kabarık elbiseler pek çok farklı kumaştan yapılabilmektedir. Taftadan ketene, tüleden tutuye kadar her çeşit kumaş ile hazırlanabilirler. Kabarık durabilmesi için genellikle sert ve kalıbı bozulmayan kumaşlardan yapılırlar. İpek gibi yumuşak kumaşlar kullanıldığında ise kasnaklarla kabarıklık sağlanır. Kabarık elbisenin kumaşına karar verirken, bedeninizi daha kalın göstermeyecek seçimler yapmanız doğru olacaktır.

 

Kabarık elbiseler dikkat çekici olduğu için çok renkli ya da desenli modellerden kaçınmak gerekir. Elbisenizin modeli yeterince şaşalı olduğu için sadeliğe kaçmanızda fayda var. Kabarık elbiseler ile kullanılan aksesuarlar da fazlasıyla sade olmalıdır. Örneğin büstiyeriniz straplez modelse incecik bir zincir bile yeterli olacaktır. Kolye, bileklik, yüzük takmayıp büyük omuzlara kadar düşen küpeler de güzel bir seçim olabilir. Aynı şekilde ayakkabılarınızda da sadeliğe kaçmanız önemli. Elbiseniz kısaysa mutlaka topuklu ayakkabı giymelisiniz. 2  şeritli, ince topuklu ayakkabılar harika bir seçim olacaktır.