[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kış mevsiminde kadife kumaşın yeri apayrıdır. Geçtiğimiz kış sezonunda özellikle genç kızların üzerinde kadife etek modellerine çok sık rastladık. Her türlü etek kesiminde kullanılabilen bu kumaş türü hem günlük hayata hem de özel gecelere uyarlanabiliyor. Siz de kadife kumaşı sevenlerdenseniz sizler için hazırladığımız kadife etek modellerine mutlaka göz atmalısınız.

kadife-etek-modelleri 1

Kadife eteğinizi seçerken mutlaka vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bölgesel kusurlarınız varsa eteğinizin kesimi o bölgeyi kapatacak özellikle olmalıdır. Mesela göbeğinizden ya da yanlarınızdan şikâyetçiyseniz yüksek bel, belinizi saran modellere bakmalısınız.

kadife-etek-modelleri 5

Basenlerinizi sevmiyorsanız kloş ya da A kesim eteklere bakmalısınız. Bu tüm etek seçiminde olduğu gibi kadife eteklerde de aynıdır. Zayıf bir kadınsanız mutlaka kalem etekler denemelisiniz. Kısa boyluysanız uzun ve geniş kesimlerden kaçınmalısınız.

kadife-etek-modelleri 2

Kadife eteği kombinlemek çok kolaydır! Kış aylarında bu kumaş sizi hem sıcak tutar hem de şık gösterir. Örneğin sevimli tarzlar giymeyi seviyorsanız A kesim yüksek bel bordo renk bir kadife eteği, krem rengi triko kazağı, dantelli bordo külotlu çorabı ve kısa kovboy botları kombinleyebilirsiniz. Opak çoraplar bacaklarınızı sarıp daha ince gösterdiği için bunlar da kadife eteklerle çok şık durmaktadır.

kadife-etek-modelleri 3

Dar kesim kadife etek giyecekseniz zaten düz renk çoraplar tercih etmenizde fayda var. Gece yemeğe davetliyseniz kadife elbiseler giyebileceğiniz gibi kadife etekler de tercih edebilirsiniz. Örneğin siyah kadife kalem etek, ince siyah külotlu çorap, siyah stilettolar ve kırmızı bir büstiyer ile çok çekici görünebilirsiniz.

kadife-etek-modelleri 4