Hanımların yapmayı en sevdiği cilt bakımlarından biri de kahve maskesidir. Çünkü yapması çok kolay! Neredeyse hemen hemen hergün Türk kahvesi içme alışkanlığınız varsa posasını kullanarak cildinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Dilerseniz limon kullanmak zorunda değilsiniz.

Fakat kahvenizi şekersiz içmelisiniz. Şeker yüzünüzdeki ince tüyleri besleyip kalınlaştırabilir! Limon bolca C vitamini içerdiğinden cildinize ekstra bakım yapacaktır.

Kahve maskesi için gerekli malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1.5 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • Küçük bir kap

1 tatlı kaşığı Türk kahvesini küçük bir kaba koyun. Çay tabağı olabilir. Daha sonra üzerine 1.5 tatlı kaşığı taze limonun suyunu azar azar karıştırarak ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde nazik hareketlerle sürün.

Tüm maskeyi yüzünüze sürmeye özen gösterin. 5 dakika bekledikten sonra maskeniz kurumaya başlayacaktır. Yüzünüze peeling yaparak soğuk suyla durulayın.

Kahvedeki pütürcükler hem ölü hücreyi atacak, hem sivilcelerinize iyi gelecektir. Mis gibi kokan bu karışımı 15 günde 1 kez uygulamalısınız! Bu maskeyi yaptığınız günü takip eden günlerde mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız! Çünkü bu iki malzeme cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas duruma getirecektir.

Aksi takdirde cildinizi yakabilir ve güneş lekelerine neden olabilirsiniz. Hadi arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde kahve keyfi yaptıktan sonra eğlenerek cilt bakımı yapın. Çok eğlenceli selfie’ler çıkacağından emin olabilirsiniz.