Günümüzde oldukça popüler olan kalem etek kombinleri doğru yapıldığı zaman çok tarz olunuyor. Nasıl giymeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin hanımlar. Sizler için en güzel kalem etek modellerini bir araya getirdik. Siz ne renk ve hangi model kalem etek giymeyi seviyorsunuz? Aşağıya yorum bırakırsanız çok seviniriz.

Öncelikle kimler kalem etek giymeli? Son zamanlarda kalem etekler çok moda olsa da tüm vücut hatlarınızı ortaya çıkardığı için zayıf görünmek isteyen hanımlara göre değildir. Özellikle basenlerinden şikâyetçi hanımların kalem eteklerden uzak durması gerekir. Aynı şekilde karın bölgesinde fazlalıkları olan kadınlarda kalem etekler estetik durmayacaktır. Çünkü kalem etekler vücut hatlarını tamamıyla ortaya çıkartırlar.

Bazı kalem etek tarzları çok rahat, bazıları ise çok zordur. Etek uçlarının çok dar olduğu ve esnek kumaşlardan yapılmayan eteklerde yürümek çok zordur ve ünlülerin merdiven kazalarına mutlaka denk gelmişsinizdir. İşte bu zor etekleri kusursuz fiziğe sahip hanımlar giymelidir. Bir de penye gibi esnek kumaşlardan yapılan ve çok dar olmayan modeller vardır. Bu modeller kalçayı tamamen sarmadığı için geniş basenli hanımlar da tercih edebilir. Zayıf fakat boyunuz kısaysa yüksek bel kalem etekleri topuklu ayakkabılarınızla giyerek de harika görünebilirsiniz.

Zayıf ve özellikle de uzun bacaklı bir hanımsanız dar kalem etek kesimleri tam size göredir! Kusursuz fiziğinizi ön plana çıkarmak için bu parçaları her yerde tercih edebilirsiniz. Örneğin iş toplantısı için siyah topuklularınızla ve beyaz gömleğinizle çok otoriter görünebilirsiniz.