Günümüzde oldukça popüler olan kalem etek modellerini nasıl giymeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin kızlar. Sizler için en güzel kalem etek kombinleri bir araya getirdik. İçlerinden beğendiğiniz tarzları aşağıya yorum olarak bırakırsanız, en çok hangi modellerin daha çok tercih edildiğini öğrenebiliriz.

Öncelikle kalem eteği kimler giyebilir? Son zamanlarda kalem etekler çok moda olsa da tüm vücut hatlarınızı ortaya çıkardığı için zayıf görünmek isteyen kadınlara göre değildir. Özellikle basenlerinden şikâyetçi kadınların kalem eteklerden uzak durması gerekir. Aynı şekilde karın bölgesinde fazlalıkları olan kadınlarda kalem etekler estetik durmayacaktır.

Bu yüzden aşağı doğru bollaşan etek modellerini tercih etmelisiniz. Kalçanızı sarmayan modeller basenlerinizi gizlerken kalın bacaklarınız varsa onları da kapatacaktır. A kesim etekler sizi çok daha zayıf göstereceği için gardırobunuzda mutlaka yer vermelisiniz. Eteğinizin bel kısmı ne kadar geniş olursa karın bölgesindeki fazlalıklarınızı da o kadar gizlersiniz. Yani giydiğiniz etek sizi daracık sarmamalı, karnınızı rahat bırakmalıdır.

Zayıf ve özellikle de uzun bacaklı bir kadınsanız kalem etek kesimleri tam size göredir! Kusursuz fiziğinizi ön plana çıkarmak için bu parçaları her yerde tercih edebilirsiniz. Örneğin iş toplantısı için siyah topuklularınızla ve beyaz gömleğinizle çok otoriter görünebilirsiniz. Günlük hayatınızda penye kumaş gri kalem etekleri beyaz sneakers’larla giymeyi kim sevmiyor ki? Zayıf fakat boyunuz kısaysa yüksek bel kalem etekleri topuklu ayakkabılarınızla giyerek de harika görünebilirsiniz.