[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sürekli kuaföre kaş aldırmaya gidemiyorsanız çeşitli kaş alma yöntemlerini öğrenerek çok kısa zamanda kaşlarınızı alabilirsiniz. Hem bu devirde her kuaföre güven olmadığı için hem de maddi tasarruf sağlamak için kendi işinizi kendiniz yapabilirsiniz.

 

İp İle Kaş Alma Yöntemi

İp ile kaş alma yöntemi

İp ile kaş alma yöntemi

Kaş altını ip ile almak biraz zordur. Bu yüzde alt kısımları cımbızla temizleyip kaş üstlerinizi ve kaş ortanızı ip ile almanızı tavsiye ederiz. Öncelikle ipinizi hazırlayın. Bunun için 40-45 cm uzunluğunda koparttığınız ince ipi ikiye katlayın ve iki ucunu da bağlayın. İki elinizi de içine geçirerek bir elinizle 5-6 kere dolayın. Bir elinizin başparmağınızı ve işaret parmaklarınızı açarken diğer elinizi kapayın. Bu işlemi dikkatli bir şekilde kaş üstünüzdeki kılları almak için uygulayın. Bunu yaparken etinizi sıkıştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Bu işlemi direk kaş üstünüzde uygulamak yerine ilk denemelerinizi bacak vb. kısımlarda yaparak olası riskleri önleyebilirsiniz. Zamanla pratik kazanarak hızlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Cımbız İle Kaş Alma Yöntemi

Cımbız ile kaş alma yöntemi

Cımbız ile kaş alma yöntemi

Kaş için 3 çeşit cımbız vardır. İnce uçlu, düz uçlu ve eğimli uçlu. İnce uçlu olan cımbızlar en küçük kılları alabilmenizi sağlar. Düz uçlu cımbızlar daha uzun kıllar ve birçok kılı bir arada alabilmek içindir. Eğimli uçlu cımbızlar ise cımbızlar arasında kontrolü en iyi elde edebildiğimiz cımbızlardır.

Öncelikle bir kaş fırçası ya da eski bir diş fırçasıyla kaşlarınızı düzgünce yukarıya doğru tarayın ve size fazlalık gelenleri makasla kesin. Beyaz bir göz kalemi ile almak istediğiniz yerleri belirleyin. Kaşlarınızı tek tek alın. Aralara girmemeye özen gösterin.

 

Ağda İle Kaş Alma Yöntemi

Ağda ile kaş alma yöntemi

Ağda ile kaş alma yöntemi

Ağda ile kaşları almak en kısa vakit isteyen yöntem olduğu gibi aynı zamanda en zor yöntemdir. Ağdayı dikkatli bir şekilde kaş hizasına spatula ile sürmek gerekir. Bunu evde tek başınıza denememeli ve bir uzmandan yardım almalısınız.