[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çok konuşulan gelinlerden birisi de Kate Middleton  değil mi? Bildiğiniz gibi Kate Middleton gelinlik modeli ince ayrıntılarıyla son derece ses getirdi. Bu ayrıntıları gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Kate Middleton gelinliğini kimin tasarlayacağı yönünde uzun süre tartışmalar olmuştur. Bırakın gelinliğin detaylarını tasarımcının ismi bile sır gibi saklanmıştır. Hatta gelinliğin önceden basına sızması durumuna karşı Kate’in 3 farklı gelinlik hazırlattığı söylentisi bile var! Öncelikle gelinliğin modacısının intihar eden çılgın modası Alexander McQueen’in moda evinden Sarah Burton’ın tasarladığını söylemeliyiz.

Kate Middleton Gelinlik

Kate Middleton’ın gelinliği şampanya rengidir, göğüs ve kol kısmı dantelden yapılmıştır ve ipek saten bir kumaş kullanılmıştır. Dantelde gül, nergis ve Prens William’ın giydiği İrlanda Muhafız Alayı üniformasına göndermede bulunan İrlanda yoncası motifleri yer almaktadır. Kraliyet Düğünü’nün resmi internet sitesinde, Kate’in gelinliğinin hem gelenekselliği hem de moderniteyi yansıtması amaçlandığı belirtilmiştir.

 

Gelinliğin el işlemelerinin hepsi İngiliz ustalar tarafından Hampton Court Sarayı’nda bulunan Kraliyet Elişi Okulu’nda özel olarak hazırlanmıştır. İngiliz ve Fransız kumaşları birlikte kullanılmıştır. Duvağında da yine el işlemesi çiçek motifleri bulunmaktadır. Başındaki tacı Kraliçe 2. Elizabeth tarafından verilmiştir. Bu taç; 1936 yılında Cartier tarafından tasarlanmıştır.

 

Kate Middleton gelinlik modelindeki dantel işlemelerini yapan işçiler her yarım saatte bir ellerini yıkadıkları ve üç saatte bir de kirlenmesin diye iğnelerini değiştirdikleri açıklanmıştır. Gelinliğin kuyruğu 2 metre 70 santimdir. Her ne kadar Prenses Diana’nın 7.5 metrelik gelinlik kuyruğuyla kıyaslanamasa da Kate Middleton gelinlik için de oldukça zarif görünüyor.