[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Son iki yıldır gelinlik kataloglarında oldukça sık gözümüze çarpan kayık yaka gelinliklerin kimlere yakıştığını ve nasıl giyilmesi gerektiğiniz biliyor musunuz? Sizler için derlediğimiz kayık yaka gelinlik modellerine vurulmadan önce bu modellerin vücut tipinizle uyumlu olup olmadığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

 

Kayık yaka gelinlikler kadının kürek kemiklerini ve omuzlarını ön plana çıkardığı için bu noktalarınızı dikkate almalısınız. Kayık yaka gelinlik modellerinde iki omzunuz kenarlarından birbirine bağlanır. Kürek kemiklerinizi açıkta bırakan, omuzlarınızı uzun zarif bir şekilde gösteren yaka kesimidir. Gözleri omuzlarınıza çektiği için vücudunuz daha orantılı görünür. Bu yaka kesimi her uzunluktaki kol boyuyla uyumludur. Yani kollarınızın uzun ya da kısa olmasının önemi yoktur.

 

kayık yaka gelinlik

 

Kayık yakalar daha çok boyun bölgesine dikkat çektiği için göğüs büyüklüğünün çok önemi olmasa da küçük göğüslü gelinlere daha çok yakıştığını söylememiz gerekir. Kayık yakada bile yakanın ne kadar aşağıda olduğu yani dekoltesi çok önemlidir. Uzun bir boynunuz, dar bir yüzünüz, küçük göğüsleriniz ve eğimli omuzlarınız varsa hafif açık bir yaka sizin için ideal olacaktır. Bu tür yakalar köprücük kemiğinizin üzerinde veya hemen altında yer alır.

 

Daha geniş bir yaka kesimi, omuzları kare, boynu daha kısa, yüzü daha geniş, göğüsleri de daha büyük gösterecektir. Vücudunuz armut tipiyse kayık yakalı gelinlik modelleri giyebilirsiniz. Bu yakalar ince boynu, yüzü, omuzları ve küçük göğüsleri orantılı gösterdiği gibi, kıvrımlı kadınları yani boynu kısa, omzu geniş kadınları olduğundan daha büyük gösterebilir.