Sizler için  rujrenkleri.com ekibi olarak kepli saç modellerini bir araya getirdik. Hazirana girdiğimize göre mezuniyet törenleri yaklaşmış demektir! Kep giyme modası anaokullarına kadar inmişken acilen bu konuyla ilgili içerik hazırlamak istedik. Kepi kafaya sabitlemek bile yeterince zorken saç modeline karar vermek daha da zor hale geliyor.

 

O mutlu gününüz geldi çattı fakat kafanızın üstündeki kocaman kepiniz yüzünden hayalinizdeki saçı yaptıramayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bir an sanki kepe uygun saç modeli yokmuş hissine kapılabilirsin ama merak etmeyin! Kepiniz altında harika görünecek saç modelleri var. Özellikle uzun ya da orta boy saçlarınız varsa çok daha rahatsınız. Çünkü kısa saç modellerinde genellikle hafif dalgalı saçlar yapmak yeterli oluyor.

kepli saç modelleri

Malum mezuniyet ayları yaz mevsimine denk geldiği için havalar çok sıcak oluyor. Bu yüzden açıp saçlarınızın üstüne bir de kep gelince saç deriniz nefes almayacağı için daha çok terleyeceksiniz, tıpkı şapka takarken olduğu gibi. Bu yüzden önceliğiniz derli toplu saç modellerine yönelmek olmalıdır. Enseden başlayan uzun örgü modelleri veya hafif maşalar atılmış dalgalı saçlara yapılmış örgüler oldukça şık ve rahat olacaktır. Yüzünüzün önüne düşen tutamlar olmayacağı için rahat rahat gününüzün keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Yok, ben açık saçlarla daha güzelim diyorsanız ve bari bugünümde uzun uzun saçlarım olsunuz derseniz yani orta boyda saçlarınızın varsa çıtçıtlar postişler kullanabilirsiniz. Ek saç tercih edecekseniz saçlarınızın doğal renginde olmasına ve ek saçınızın doğal saç renginizle mümkün olduğunca birebir renkte olmasına lütfen dikkat edin. Çünkü doğallık her şeyden daha önemli! Sizi bu kadar gür ve uzun saçlarla görmeye alışkın olmayan arkadaşlarınıza yeterince farklı ve güzel görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda pişman olmamak için demode saç modellerinden uzak durmalısınız. Eski düğünlerde tercih edilen bol bol spreyle sabitlenmiş, parlaklarla açılmadan bırakılmış bukleler ya da sımsıkı toplanmış yuvarlak topuzlar uzak durmanız gereken modeller arasındadır. Yumuşak geçişler yapılmış modeller sizi daha genç ve modern gösterecektir. Yüzünüze düşen saçlarınızdan şikâyetçiyseniz yine bol bol sprey sıkmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine saç diplerinize firketeler takarak bu kısa saçlarınızı gizleyebilirsiniz. Her ihtimale karşı yanınıza birkaç tane firkete almayı da unutmayın.

 

Bol bol fotoğraf çektireceğiniz bu gün çok önemli olduğu için önceden evinizde küçük provalar yapmak işinize yarayacaktır. Böylece kendinize en güzel saç modelini bulabilir, pozlarınızda nasıl görüneceğinizi önceden görebilirsiniz.

Not olarak şunu eklemekte fayda var kepsiz modelleri de sizinle paylaştık ki mezuniyet geceniz bu modelleri yaptırıp kep ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.