[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çeşitli kına modelleri sayesinde her hafta farklı modellerle arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz. Aileden izin alınamadığı, dini açıdan uygun olmadığı ya da sürekli tek bir modele bağlı kalmanın sıkıcı olduğunu düşünen fakat aynı zamanda vücudunda desenler olmasından hoşlanan kişiler için kına en güzel tercih olacaktır.

 

Özellikle de bu yaz hint kına modellerinin çok moda olacağı görünüyor. Bir süre öncesine kadar gelinler düğün zamanına denk gelecek şekilde kına ile ellerine desenler yaptırırlardı. Şimdiler de genç kızlar tarafından da çok ilgi görülen çeşitli kına modellerini sizler için derledik.

 

Kına modelini çizerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle kınayı kendiniz hazırlayacaksanız yani toz şeklinde alıyorsanız kıvamını güzel tutturmalısınız. Ne çok koyu olmalı ne de çok sıvı olmalıdır. Koyu olursa ince çizgileri yapmakta zorlanırsınız. Cıvık olursa da sürekli akacağı için modeliniz bozulur.

Kına Modelleri

Kına Modelleri 2016

Kına modeli yapacağınız bölgeyi sabunla temizledikten sonra jiletle kıllarınızı alıp o bölgeyi pürüzsüzleştirmelisiniz. Temiz bölgeye roll-on la geçerseniz kınanın daha iyi sabitlenmesini sağlarsınız. Modeli çizdikten sonra en az yarım saat dokunmadan beklemelisiniz. Kuruduktan sonra soyarak çıkarmalısınız. Kınayı temizlemeye ne kadar geç başlarsanız rengini o kadar iyi verecektir.

 

Hint kınalarının görüntüsü çok güzel olduğu gibi silinme işlemi de oldukça zahmetlidir. Bunlar soyularak çıkarlar ve terlediğiniz zaman etrafa bulaşabilirler. Siyah rengi tenden temizlemek çok zordur. Bu yüzden normal kınayla da aynı modelleri yapabilirsiniz. Normal kınayla yapacağınız modeller yavaş yavaş kolunuzda silikleşecektir. Kına modeliniz 1 hafta ile 15 gün arasında, o bölgeye su değme oranıyla değişiklik göstermektedir.