Kırmızı abiye modelleri davetkâr ve iddialı abiyeler arasında ilk başta gelir. Özel bir geceye davet edildiğinde kadınlar siyahtan sonra ilk kırmızı rengi tercih ederler. Genelde de siyah ya da beyaz aksesuarlarla kombinlerler. Evet, kırmızının siyah ve beyaz renkleriyle uyumu tartışılmaz. Fakat yıllardır süregelen bu renkleri günümüzde tercih ettiğinizde sizi alaturkalaştırır.

 

Abiye kırmızı renkte olunca normalden daha fazla dikkat çekeceğiniz için elbisenizin modeline çok dikkat etmelisiniz. İlk önem vermeniz gerek şey abiyenizin ise vücut tipinize uygun olmasıdır. Yanlardan taşmış yağlar ya da kısacık etek altından görünen kalın bacaklar sizi çekici değil itici olmanıza neden olacaktır.

Örneğin basenleriniz varsa belden oturtmalı etek uçları yerlere kadar düşen bol kırmızı abiyeler deneyebilirsiniz. İnce bir fiziğiniz varsa bol elbise yerine vücut hatlarınızı ön plana çıkaran dar kırmızı abiye modelleri ile muhteşem bir hava yakalayabilirsiniz. Elbisenizin kumaşı da görünümünüzü oldukça etkileyecektir. Mümkün olduğunca saten gibi parlak kumaşlardan kaçınmalısınız.

kırmızı abiye modelleri

Kırmızı abiyenizi altın rengi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Örneğin mini kırmızı abiyenizin altına aynı renkte kırmızı stilettolar, mor renk bir clutch ve altın aksesuarlar modaya uymanızı sağlayabilir. Kırmızı ağırlıklı olmak üzere başka renklerle birleştirilmiş abiye modelleri de güzel seçenekler arasındadır. Leopar desenli bir parça kumaşın elbisenizin bir köşesinde durması gayet hoş olabilir. Kırmızı abiyenizle etrafınıza ışık saçabilirsiniz.