Düğünü yaklaşan gelinlerin çoğu uzun saçlı gelin olmayı hayal ettiği için saçlarını uzatmak için uğraşırlar fakat her saç tipi bele kadar uzamaya müsait değildir. Kısa saçlarınıza üzülmek yerine sizler için derlediğimiz en güzel kısa gelin saçı modellerini inceleyebilirsiniz. Sezonun yeni trendi kısa saçlar olduğunu unutmayın! Çoğu blogger’ın bile uzun saçlarını kestirip kısa modeller kullanmaya başladığını düşünerek içinizi ferah tutun.

Aslına bakarsanız düğün gecesi çok koşturup terleyeceksiniz. O dalgalı saçlarınız da düğünün ortalarında sönmeye ve daha fazla terlemenize neden olacak. Düğün fotoğraflarında bozuk saçlarla olmayı hangi kadın ister ki? Saç tipiniz kısa modellere elverişliyse gelin saçında da kısa modelinize şekil vermeniz sizin için daha hayırlı olacaktır. Fotoğrafları inceledikten sonra aslında bu fikrin hiç de fena olmadığını düşüneceksiniz.

Kısa gelin saçlarına hava katmak için çiçekler takılabilir, çiçekli taçlar kullanılabilir, doğal geçişli ombreler ya da farklı renkte kaynaklar takılabilir. Orta büyüklükte maşayla verilmiş doğal dalgalar da harika duracaktır. Yüz şekliniz elverişliyse kâkül bile kestirebilirsiniz! Yandan ya da ortadan ayrılmış çok farklı kısa saç modelleri yaptırabileceğinizi unutmayın. Belki küçük örgü bir bant belki de firketelerle tutturulmuş ensede biten bir topuz! Tamamen zevkinize kalmış.

Gelin saçınızı düğün gününden önce birkaç kez prova yapın ve evinizde müzik açıp dans edin. Saçlarınızın bozulan yerlerini keşfedip saç modelini ona göre rötuşlayın. Kim bilir belki saçınızı kendiniz yapıp büyük bir masraftan kurtulabilirsiniz! En güzel kısa saçlı gelin siz olacaksınız!