Bizim kültürümüzde pek olmasa bile kısa gelinlik modellerinin de gelin adaylarının çok sevdiğini söylemeliyiz. Düğününüzde çok karışan bir aileniz yoksa ki bu biraz ender görülebilir, o zaman siz de bu harika kısa gelinlik modellerinden beğendiğinizi deneyebilirsiniz.

 

Kısa gelinlikler tam da mini etek giymekten vazgeçemeyen ve fark yaratmak isteyen gelinlik adaylarına göredir. Mezuniyet balosunda gibi görünmemek için biraz daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Bu modellerin en güzel özelliği de düğününüzden sonra biraz sadeleştirip, duvağı atarak doğum günü partinizde giyme şansınızın olmasıdır. Bu modellerde kısa duvak kullanmak daha iyidir.

kisa-gelinlik-modelleri 1 kisa-gelinlik-modelleri 2 kisa-gelinlik-modelleri 3kisa-gelinlik-modelleri 4

Gelinlik kısa etekli olunca bacaklarınız ve gelin ayakkabınız ön planda olacağı için en çok dikkat etmeniz gereken noktalar buralardır. Bu model gelinliklerin ince ve uzun bacaklı genç kızlara yakıştığını söylemeliyiz. Eğer bacak boyunuz kısaysa normal gelinlikler ile daha hoş görüneceğinizden eminiz.

kisa-gelinlik-modelleri 5 kisa-gelinlik-modelleri 6kisa-gelinlik-modelleri 7

Kısa gelinlik giyilecekse bacak makyajına da önem verilmelidir. Bacakların canlı görünmesi için mutlaka bacak fondöteni kullanılmalıdır. Kısa gelinlikler yaz aylarına yakıştığı için zaten büyük ihtimalle bronz bacaklarınız olacaktır. Bacaklarınızı bronzlaştırıcı yağlar ile daha parlak gösterebilirsiniz. Mümkünse ışıltılı ürünler kullanmayı tercih etmelisiniz.

kisa-gelinlik-modelleri 9kisa-gelinlik-modelleri 8kisa-gelinlik-modelleri 10kisa-gelinlik-modelleri 11

Bir diğer konu da tabi ki ayakkabılarınız. İlk göze çarpan parçalardan biri olacağı için ekstra önem vermeniz gerekiyor. Misafirlerinizin karşısına ilk çıkacağınız zaman giyeceğiniz ayakkabı zarif ve ince uzun topuklu olmalıdır. Bu hem gelinliğinizi hem de bacaklarınızı daha hoş gösterecektir. Fotoğraf çekimlerinizi kumsalda yapmak isterseniz converse de tercih edebilirsiniz. Örneğin toz pembe renk kısa gelinlik ile yine toz pembe converse’ler çok şirin olabilir.