Çoğu erkeğin kadında en beğendikleri özelliklerden biri de kıvırcık saç modelleridir. Doğuştan kıvırcık saçlara sahip kadınlar bu konuda çok şanslıdır. Fakat kadınların en bilindik özelliği, kendi olmayan şeyi istemesidir. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa sakın onları düzleştirerek, fön çekerek yapısını bozmayın. Sonra çok pişman olursunuz!

 

Kıvırcık saç bukleleri farklı farklı olabilmektedir. Dalgalıya yakın kıvırcık modeller olduğu gibi incecik kıvır kıvır çıkan bonus saçlar da vardır. İşte onların havası bir başka! Sizler için topladığımız kıvırcık saç modellerini beğendiniz mi? Sizin saçlarınızın şekli nasıl? Eğer kıvırcık saçlarınız varsa fotoğraflardaki saç modellerini kendinize rahatlıkla yapacağınızı düşünüyoruz. Sadece birkaç saç şekillendiricisine sahip olmanız yeterli.

 

Kıvırcık saçlar doğasında harika olsalar da bakımları da bir o kadar zordur. Çok kurumaya ve elektriklenmeye müsait yapıları vardır. Bu yüzden her saç tipinde düzenli bakım isterler. Birbirine dolanmış ve dağınık görünen kıvırcık saçlarınız kötü bir görünüme neden olacaktır. Özellikle nem veren saç maskelerini haftada bir kez mutlaka kullanmalısınız.

 

Bunun dışında saç bakım yağları da çok işinize yarayacaktır. Buklelerinizi daha çok belirginleştirmek için saç maşasından da faydalanabilirsiniz. Isıl işlem uygulamalarında mutlaka öncesinde saç koruyucu spreyler kullanmalısınız.

 

Kıvırcık saçlarınızı sıkı sıkı toplamayın. Sıkı topuzlar ve atkuyruklarından uzak durun. Genelde açık olarak hiç toka takmadan kullanmanız en sağlıklısıdır. Rahatsız oluyorsanız gevşek bir şekilde örebilir ya da dağınık topuzlar yapabilirsiniz.