Özellikle iş hayatında çok sık tercih edilen kumaş pantolon modellerini siz ne sıklıkla tercih  diyorsunuz? Kumaş pantolon giydiğinizde yaşınızı daha büyük hissetmenizin neden acaba pantolonun cinsi mi yoksa kesimi mi? Vücut tipinize uygun olan kumaş pantolon kesimlerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Ayrıca sizler için bir araya getirdiğimiz en güzel kumaş pantolon kombinlerini de örnek alarak kendinize uyarlayabilirsiniz.

Kumaş Pantolon Modelleri 1 Kumaş Pantolon Modelleri 2 Kumaş Pantolon Modelleri 3

Pantolon modelleri her vücut tipine göre farklı farklı kesimlerde üretilir. Kısa ya da çarpık bacaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız sizin için en güzel kesim İspanyol paça kumaş pantolonlardır. Bu pantolonları dolgu topuk ayakkabılarınızla giyerseniz hem bacaklarınızın çarpıklığını gizler hem de bacak boyunuzu çok kolay bir şekilde uzatabilirsiniz. Diz üstünden yapışık bir kesim olduğu için bacaklarınızı daha ince gösterecektir.

Kumaş Pantolon Modelleri 4 Kumaş Pantolon Modelleri 5 Kumaş Pantolon Modelleri 6

İnce ve uzun bir fiziğiniz varsa sizin için bol paça kumaş pantolonları şık bir şekilde kombinleyerek giyebilirsiniz. Yine dar ya da boru paça kumaş pantolonların bilekte biten modelleri ile çok tarz olabilir, onları babet, espadril ya da topuklu ayakkabılarınızla giyebilirsiniz.

Kumaş Pantolon Modelleri 7 Kumaş Pantolon Modelleri 8 Kumaş Pantolon Modelleri 9

Hem kısa hem de kalın bacaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız yerlere kadar değen bol paça kumaş pantolonları dolgu topuklularınızla giyebilirsiniz. Bu şekilde kusurlarınızın kapatıldığını göreceksiniz. Siyah, lacivert ya da koyu kahve renkler tercih etmelisiniz. Unutmayın ki koyu renkler her zaman daha zayıf gösterir. Üstelik onları her renk bluz ve gömlek ile kombin yapabilirsiniz.

Kumaş Pantolon Modelleri 11 kumas-pantolon-modelleri-11 Kumaş Pantolon Modelleri 12