Nikah elbise modelleri seçimlerinizde her zaman kusursuz ve muhteşem görünmek için hem modayı yakından takip etmeli hem de vücut tipinize en uygun nikah elbisesi modelini tercih etmelisiniz. Nikahta giyeceğiniz elbiseleri seçerken öncelikli olarak sizlerin nikahınız yapılacaksa oldukça şık ve bir o kadar da sade elbiselerden yana tercihlerinizi kullanmanıza dikkat etmelisiniz.

Özellikle kırık beyaz tonlarında ve diz altında biten ve dantel ve gipürler ile tamamlanmış olan şık bir elbise ile kendi nikahınızın yıldızı olabilirsiniz. Nikah elbise modelleri içinde bu yıl özellikle kırık beyaz tonlarında sadeliği ile ön planda olan ve detay olarak da tek omuzlu elbiseler oldukça sık tercih edilmektedir.

nikah-elbise-modelleri

Eğer arkadaşınızın nikah törenine katılacaksanız o zaman renk seçimlerinizden tutun da elbise modeline kadar pek çok noktada dikkatli davranmanız gerekmektedir.Renk seçimlerinizde beyazdan uzak durmanız bu noktada önemlidir diyebiliriz.

Nikahınızda ne giyeceğinize karar verdikten sonra saç aksesuarları seçimlerinizde de yine duvak tarzı küçük ve minik tülden yapılmış şapkaları bu yıl tercih edebilirsiniz.

Nikah elbisenizde olabildiğince az takı ve sade bir görünüm kazanmanız için elbisenizin sadeliği ile sizleri tamamlaması oldukça önemlidir. Dizde biten isterseniz dar isterseniz de çan etek olarak açılan elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

Düz saten bir elbise tercih edebileceğiniz gibi dantelden oluşmuş ve dizde biten yalnız uzun kollu olan şık ve zarif bir elbise de tercih edebilirsiniz.

Dantelin şıklığı her zaman elbiseleri şık gösteren en önemli noktalardan birisidir. Nikah elbisesi için dilediğiniz modeli seçerken belki de en önemli noktalardan birisi de renk seçimleridir. Renk olarak eğer beyaz veya krem rengini tercih etmek istemiyorsanız bu mavisi ya da açık pudra pembesi de yine tercih edebileceğiniz renkler arasındandır.