Son yıllarda özellikle genç kızların dünyasında önemli bir yere sahip olan ombre saç modelleri, 2 farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Çok iyi bildiğiniz saç uçlarına yapılan ve dip boya gerektirmeyen ombre saçların yanı sıra; saçları beyazlamaya dönmüş olan kadınların tercih ettiği ombre saçlar da var. Saçları beyazlamaya başlamış olan kadınların tercih ettikleri ombre saçlar genelde 2 ya da 3 farklı renkten oluşuyor. Günümüzde sokaktan geçen bayanları incelediğiniz zaman % 70’den fazlasının ombre saçları tercih ettiğiniz göreceksiniz.

Günümüz kadınlarının en çok tercih ettiği saç stili olarak dikkat çeken ombre saç modelleri; sokak stilinde önemli bir yere sahiptir. 2 farklı şekilde karşımıza çıkan ombre saçlar; bayanların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Birçok ünlü isim ile başlayan ombre saç modelleri akını, adeta aldı başını gitti. Saça ombre şeklini vermek ve renk tonları arasındaki o geçişi sağlamak çok zor ve zahmetli bir olaydır. Eğer ki kendi başınıza yapmaya kalkar ve profesyonellerden yardım almazsanız; kötü sonuçlar da doğurabilir. Her kuaför de bunu yapamaz. Ombre saç stilini tercih ederken, saçlarınızı kime emanet edeceğinize doğru bir şekilde karar vermeniz gerekmektedir.

Ombre işleminde saçlara ilk başta krepe atılır ve bu biraz zaman alır. Krepe işleminden sonra geriye kalan saçlara boyama işlemi yapılmaktadır. Boyadan sonra, yeteri miktarda krem ile birlikte saçların temizlenmesi sağlanır. 2 saç rengi birbirine güzel bir şekilde bu sayede karışmış olacaktır.

Eğer esmerseniz, kahverengi ombre saç stili tam da size göre bir seçim olacaktır. Kızıl tonlarını da kahverengi ile meç ederek ya da farkı tonlarıyla bir ombre oluşturarak kullanabilirsiniz. Kumral ya da sarışın tenliler ise; sarı renkli ombreleri tercih etmelidir. Yine küllü ombre de kumral kadınlarda şahane bir görünüm yansıtmaktadır.