Saçlarını sürekli boyatıp yıpratmak istemeyen kadınların en güzel tercihi ombre saç modelleridir. Saç uçlarınızı kendi doğal saç renginizden 2-3 ton açık renge boyatarak çok fresh görünebilirsiniz. Hazır yaz gelmişken saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız işte en güzel ombre saç modellerini bu sayfamızda görebilirsiniz. Siz en çok ne renk ombre yaptırmayı seviyorsunuz, aşağıya yorum olarak bırakmayı unutmayın.

 

Ombre saç boyatmak aslında çok zor bir işlemdir. Kuaförü çok dikkatli, iyice araştırarak seçmek gerekir. Her kuaför doğal geçişli ombreler yaratamaz. Kullandığı boyanın kalitesi, boyanın içine koyduğu oksidanın yüzdesi saç sağlığınız açısından çok önemlidir. Eğer kuaförünüze karar verdiyseniz sıra geldi ne renk boyatmanız gerektiğine!

Ombre Saç Modelleri 3 Ombre Saç Modelleri 2 Ombre Saç Modelleri 1

Bize kalırsa ombre çok doğal görünmelidir. Yani saç boyalı gibi değil de denize ve güneşe girdiğiniz için saç uçlarınızın rengi biraz fazla açılmış gibi olmalıdır. Siyah saçlarınız olup da sarı ombre işlemi yaptırırsanız yaşınızı olduğunuzdan çok daha büyük göstereceğinden emin olabilirsiniz. Siyah, koyu kestane gibi çok koyu saçlara sahip kadınlara en çok kızıl ombrelerin yakıştığını söylemeliyiz. Kestane ve koyu kumral saçlara açık kahve ombreler, kumral ve sarışınlara da en çok sarı ombreler yakışır.

Ombre Saç Modelleri 6 Ombre Saç Modelleri 5 Ombre Saç Modelleri 4

Bazı çılgın kızlar saçlarına mor, yeşil, pembe gibi renkli ombre modelleri yaptırmayı çok seviyor! Evet bizce de çok tarz görünüyorsunuz. Ama en fazla 2 hafta içinde o boyalar akacak ve yerini soluk bir renk alacak. Ayrıca saçlarınız çok yıpranacak, koparak hatta lastik gibi uzayarak döküleceği için tavsiye etmiyoruz.