Omuz dekolteli bluz modelleri bu yaza bomba gibi giriş yapan parçalardan biri olmuştur. Neredeyse her kızın üzerinde omuzları açık bluzlar görebilirsiniz. Eğer hala omzu açık bluzunuz yoksa sizler için bir araya getirdiğimiz en güzel modelleri bu sayfada görebilirsiniz.

Öncelikle omuz dekolteli bluzları kimler tercih etmelidir? Bu parçalarda tabii ki omuzlar ön planda olduğu için geniş omuzlu kadınlara çok yakıştığını söylemeliyiz. Özellikle bronz tende harika duruyorlar. Omzu açık farklı bluz modelleri bulunmaktadır. Mesela göğüs kısmı ile kol kısmının bir fırfır yardımıyla birleştirilmiş olan modeller bosbol ve dökümlü durduğu için karın bölgesinde fazlalıkları olanlar için mükemmel bir tercih olacaktır. Fakat aynı modelin elbise versiyonları boyunuzu kısa, tipinizi basık göstereceği için uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Omzu açık bluzlarda renk ve desen seçimi konusunda özgürsünüz. Kesimi fazlasıyla geniş olduğu için zaten hangi renk giyerseniz giyin, hangi deseni kullanırsanız kullanın hemen hemen aynı görüneceksiniz. Çünkü size bakan kişinin gözüne en çok omuzlarınız çarpacak. Bu yüzden kollarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz bu tür modellerden kesinlikle uzak durmasınız.

Boyundan bağlamalı omuzu açık bluzlar de en sevilen omuz dekolteli parçalardan biridir. Bu modellerin de boynunuzu keserek boyunuzu kısa gösterdiğini unutmayalım. Bu modeller özellikle köprücük kemiği belirgin kadınlar için biçilmiş kaftan! Umarız size en çok yakışan omuz dekolteli bluzunuza kavuşursunuz.