Havaların ısınmaya başlamasıyla genç kızların üzerinde en çok gördüğümüz parçalardan birisi de omuzları açık elbise modelleri oldu. Bu modelleri sezonda oldukça sık göreceğimizi tahmin ediyoruz. Siz de omuzları açık elbise arayışındaysanız sizler için hazırladığımız elbise modellerinden fikir sahibi olabilirsiniz.

omuzları açık elbise modelleri

Omuzları açık elbiseler satın alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. O da omuz genişliğiniz! Bu modellerin daha çok geniş omuzlu kadınlara yakıştığını söylemeliyiz. Çünkü minyon tipli bir kadınsanız ve bol omuzları düşük bir elbise giyerseniz, üstünüzde gecelik ya da ev kıyafeti gibi duracaktır ve sizi basık gösterecektir. Fakat çok sevimli bir görüntü olduğunu da söylememiz gerekir. Bu yüzden minyon, kısa boylu kadınlar canlı ve enine çizgili omuzları açık elbise modelleri deneyebilirler. Ayrıca büyük geometrik desenleri olan kıyafetler vücudu daha geniş gösterdiği için bu tip karışık desenli elbiseler de minyon tipli kadınlara göredir.

 

İnce uzun olan kadınlar omzu açık elbiseyi çok iyi taşırlar. Sevimli olmaktan ziyade çekici görünürler. Örneğin omzu açık siyah elbise ve altına kırmızı topuklu ayakkabılar muhteşem bir etki yaratacaktır. Elbisenin kumaşı da uygunsa bu kombinle düğüne bile gidilebilir.

 

Omzu açık elbiselerin genelde üst kısmına fırfırlı parça eklendiğini görürsünüz. Bu parça aynı zamanda kolları sararak estetik bir görünüm kazandırırlar. Bu tarz omzu açık yakalar sadece büstiyer olarak üretilse de elbise modellerinin daha modern olduğunu düşünüyoruz. Fit bir kadınsanız omuzları açık belden oturmalı dar elbise modeli ile harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Boyunuz uzunsa omuzları açık uzun elbise modelleri de size çok yakışacaktır.