[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Her gün incecik topuklarla gezip ayak sağlığınızı bozabiliyorsunuz ve topuk boyunu azaltmak zorunda kalıyorsunuz. Belli bir yaştan sonra ayağınızın sağlığına daha çok önem verince orta yaş bayan ayakkabı modelleri ile ayakkabı dolabınızı yenilemeye başlıyorsunuz. Sağlığınız estetikten daha önemli diyoruz ve hemen bu modelleri incelemeye geçiyoruz.

orta yaş bayan ayakkabı modelleri

Orta yaş bayan ayakkabıları genelde siyah, krem, bej, vizon gibi ağır renklerde üretiliyor. Bu yaşlarda kadınlar genelde canlı renk kıyafet giymedikleri için soft renklerdeki ayakkabılarla kombinlerini tamamlıyorlar. Fakat aşağıda sizler için hazırladığımız resimlerde görebileceğiniz gibi bazen değişiklik yapıp ayaklarınıza renk katabilirsiniz. Her yaşın güzelliği farklıdır, renklerin ise yaşı yoktur. İstediği renk ayakkabı giymek herkesin hakkıdır.

 

Orta yaş günlük bayan ayakkabıları genelde babet modellerinden oluşuyor. Ortopedik özellikli olanların tabanlarında ayak şeklinize göre farklı boyutta kabarcıklar görebilirsiniz. Bu kabarcıklar sayesinde bütün gün yorulmadan ayakta kalabilirsiniz. Babet konusunda sadece orta yaş değil genç kızların da yumuşak kumaşlardan üretilmiş modeller tercih etmelerini tavsiye ederiz. Her ne kadar babet kulağa masum gibi gelse de en kötü ayak yaralarına onların neden olduğunu bilirsiniz. Orta yaş kadınların giyebileceği çok şık yumuşak deriden babetleri çoğu ayakkabıcıda görebilirsiniz.

 

Orta yaş iş kadınları günlük hayatında biraz daha topuklu ve şık modeller tercih ediyor. Topuk boyu 3-4 cm’i geçmeyen bu ayakkabılar ile hem boyunuzu biraz daha yükseltebilir hem de rahat edebilirsiniz. Yumurta topuk ya kısa kare topuk modeller en çok tercih edilenler arasındadır. Özel günlerinizde biraz daha şık olmak için bu topuk boyutunda olan orta yaş bayan ayakkabılarının rugan ve taşlı olanlarını kullanabilirsiniz.