[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Pelerin modası sonunda gelinliklere de sıçrayınca pelerin gelinlikler vitrinlerde boy göstermeye başladı. Osmanlı düğünü havaları estiren bu gelinlikler de siz de misafirlerinize sanatsal bir ziyafet verebilirsiniz.

Pelerin gelinlik modellerinde pek çok seçenek vardır. Pelerin kendi içinde çok çeşitli olunca o farklı modeller de gelinliklere yansıyınca tercih yapmak biraz zorlaşıyor. Tesettürlü gelin adayları başörtüleriyle birleşen uzun pelerinler kullanabileceği gibi açık saçlı gelinler de farklı modeller deneyebilirler. Bir zamanlar Demet Akalın’ın giydiği tülden yapılmış pelerin size bir örnek olabilir. Upuzun gelinliklerin yanı sıra önü kısa arkası uzun ya da hem önü hem arkası kısa olan gelinlerin gelinliklerle uyumunu görebilirsiniz.

pelerin gelinlik

Pelerin gelinlikler de tesettürlü gelin adayları için harika bir fırsat daha var. Örneğin modelini çok beğendiğiniz bir gelinliği sırf kolları açık tasarlanmış diye alamıyorsanız bir kez daha düşünmelisiniz. O gelinliğin üzerine alacağınız güzel bir pelerinle bu sorununuzu halledebilirsiniz. Üstünüze aldığınız pelerin sayesinden gelinliğinizin kol boylarını bileklere kadar uzatarak gelinliğin altından görünecek kolunuzu kapatabilirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz gelinlikte hiçbir değişiklik yapılmadan kapalı bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.

 

Kumaşla yapılmış pelerinler dışında sadece dantelden yapılmış pelerin gelinlerle de romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Düğününüzde havanın soğuyacağından şüphe ediyorsanız kürk yerine bu harika tasarım pelerinlerden tercih edebilirsiniz. Akıllarda bırakacak gelinliğiniz ile umarız misafirlerinize göz ziyafeti yaşatırsınız.