Romantik topuz modeli günümüzde kadınların özel günlerinde kullanmayı en çok tercih ettiği saç modellerindendir. Özellikle sıcak havalarda açık saçlardan bunalan ama sıkı sıkı toplanmış demode saç modellerinden de uzak duran genç kadınların Truva saç modeli ya da dağınık topuz modeli de dedikleri romantik topuz modelleri en güzel seçenektir.

romantik-topuz-modelleri-1 romantik-topuz-modelleri-2 romantik-topuz-modelleri-3

Romantik topuz yaptırırken bol bol örgü modellerinden faydalanabilirsiniz. Gevşeterek örülmüş balıksırtı örgüleri ensenizde toplatarak harika bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Romantik saç modelinde saçlar olabildiğince dağınık durmalıdır.

romantik-topuz-modelleri-4 romantik-topuz-modelleri-5 romantik-topuz-modelleri-6

Yani bol spreyli kusursuz görünen saçlar yok! Taç şeklinde örülmüş dağınık örgü modelleri de oldukça romantik bir görünüm sağlar. Kulaklarınızın kenarlarından ve ensenizden birkaç tutam saç çıkarmayı da unutmayın.

romantik-topuz-modelleri-7 romantik-topuz-modelleri-8 romantik-topuz-modelleri-9

Özel gününüzde fotoğraflarınızın çok güzel görünmesi için saç ve makyajınız çok önemlidir. Romantik saç modelleri yaptırdığınız zaman makyajınızı çok doğal tutmalısınız. Kedi gözü eyeliner, buğulu göz makyajı gibi yoğun makyajlar duruluğunuza gölge düşürebilir.

romantik-topuz-modelleri-10 romantik-topuz-modelleri-11 romantik-topuz-modelleri-12

Romantik saçlarda romantik bir elbise, zarif topuklu ayakkabılar, küçük bir çanta ve kahve tonlarında doğal makyajlar çok yakışır. Aynı zamanda saç modeliniz yüz şeklinize de uyum sağlamalıdır. Tamamen arkaya taranarak ensede tutturulmuş topuzlar büyük yüzlü kadınlara yakışmayabilir.

 

Bu kadınlar ortadan ayrılarak tepeden kabartılmış saç modelleri kullanabilirler. Alnınızın başlangıç yerinde biten örgü modelleri saçlarınızı biraz yapışmış göstereceği için çene kemiğiniz çıkıksa bu modeller yerine yine tepesi kabarık modeller tercih edebilirsiniz.