Merhaba arkadaşlar ruj renkleri konumuza başlamadan önce size ufak bilgiler vermek istiyorum.Öncelikler bu söyleyeceklerime dikkat ederseniz sizler için daha faydalı bir konu olacağı kanaatindeyim.

İnce Dudaklıysanız :

ince-dudak

 

Açık renkte rujlar dudaklarınızı olduğundan daha kalın ve dolgun göstereceği için ilk tercihiniz açık renkteki rujlar olmalıdır.Açık tonlar ışığı daha iyi yansıttığı için açık renkler ile sonuçlar daha verimli olacaktır fakat dudak çizgilerinizi renklendirerek daha dolgun bir dudağa sahipmiş gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

İnce dudaklı hanım ellerinden geldiğince koyu ton rujlardan uzak durmalıdır çünkü bu tonlar sizin dudaklarınızı olduğundan daha ufak gösterecektir

Dolgun Dudaklıysanız :

kalın-dudak

Eğer dudaklarınız yeterince dolgunsa daha çok mat koyu renkleri rujları kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın zaten dolgun olmasının size vereceği avantaj ile koyu tonlarda rujlar kullanarak dudaklarınızın daha harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca ruj üstüne allık veya pudra uygulayarak istediğiniz koyuluğu hafifletebilir ve daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat kesinlikle parlatıcılardan uzak durmalı ve fazla abartıya kaçmadan makyajınızı tamamlamalısınız.

 

Şimdi gelelim ruj renklerine, yaz geldiğin daha hafif tonlar tercih edilirken kış aylarında ise tam tersi ağır ve koyu renkler tercih edilir. Ama ruj seçiminde sizin dikkat etmeniz gereken nokta ten renginiz olacaktır.Örneğin parlak ve cırtlak dediğimiz tonlardaki rujlar her kadında güzel durmayabilir.

İpucu : Ten renginizi en iyi anlayacağınız yer bileğinizin iç kısımlarıdır. Bilek içine süreceğiniz makyaj malzemesi, sizi en doğru seçime götürecektir bu yöntemi ruj alırken de kullanabilirsiniz.

Açık tenliler için ruj seçimi:

açık-tenli

Açık tenli ve ilgi çekmek isteyen hanımlar kesinlikle pembe,kırmızı tonlarını gibi canlı ve parlak renkler seçmeliler. Teninizin beyazlığının üstüne canlı tonda bir ruj yüzündeki algı noktasını oluşturacak ve daha dikkat çekici olmanıza yardımcı olacak.

Beyaz tenliyim fakat aşırı dikkat çekmekten hoşlanmıyorum diyen hanımların renk tercihleriyse mat olmalıdır fakat bu durumda dudaklarınız daha ince ve zayıf görüneceği için dudaklarınızı hafif parlatıcı ile desteklemeli veya kenarlarından geçerek daha belirgin bir hale getirmelisiniz.

Esmer tenliler için ruj seçimi:

esmer

Eğer esmer bir hanımsanız bordo,kırmızı ve kahve renginin koyu tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koyu tonlarda rujlar kullanmanız vücut bütünlüğünüzü tamamlayacak ve sizin daha alımlı görünmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca aşırı esmer hanımlar koyu renklerdeki rujları tercih edecekse dudaklarına kesinlikle aşırı parlatıcı sürmemelidir.

Kumral tenliler için ruj seçimi:

kumral

Kumral tenli hanımlar için çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz zira istediğiniz renkleri ve tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz tamamen sizin zevkinize kalmış fakat yinede ben dikkat çekmeyi seviyorum diyen hanımlar koyu tonlardaki rujları kullanarak dudaklarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz veya dudaklarınız dolgunsa açık renkler üstüne parlatıcı sürerek göz alıcı bir hale gelebilirsiniz.

İpucu : eğer ruj renklerini tam olarak bilmiyorsanız aşağıdaki vereceğimiz listeyi aratıp renkler hakkında birazda olsa aklınızda bir şeyler canlanmış olur.

İşte çok kullnılan ruj renkleri :

Pembemsi kırmızı – Flirt
Pembe – Pink, Doll Pink ya da Pasion
Açık Pembe – Charmer
Morumsu pembe – Pout
Koyu Mor – İntimate
Grimsi Mor – Amethyst
Lila – Violet
Kırmızı – Rich Ruby ya da Poppy Love
Bordo – Deluxe
Canlı Mercan – Volt
Pembemsi Fuşya – Big Bow
Şeftali – Kajal
Bej pembe – Casual Beije
Pembe Şeftali – Peach Nectar
Portakal – Gentle Coral
Açık sedefli pembe
Koyu kırmızı
Mat koyu pembe
Kahveler
Pudra Şeftali
Mat Fuşya
Mat kırmızı
Narçiçeği
Uçuk pembe