Rüyada Sevdiğini Görmek  başlıklı konumuz ile aklınızdaki tüm soru işaretleriniz gidereceğiz. Genel olarak her gece hepimiz rüya görürüz. Sabah kalktığımızda yüzlerce gördüğümüz rüyaların bazen sadece birkaçını bazense hiç birini hatırlamayız. Söylenenlere göre rüya gördüğünüzü hatırlamıyor olsanız bile o gece mutlaka rüya görmüşsünüzdür, yani bir insanın rüyasız geçen bir gecesi olmaz. Bugün inceleyeceğimiz konu, herkesin en çok görmeyi istediği rüya olarak düşündüğümüz, “rüyada sevdiğini görmek” ile alakalıdır.

Öncelikle rüya tabirleri hakkında biraz yorum yapalım. İslam’a göre 3 çeşit rüya vardır. Salih rüya, şeytani rüya ve insanın içinde yaşadığı olaylardan etkilenmesi sonucu görülen rüyadır. Hiçbir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir şekilde yorumlanamaz. Örnek vermek gerekirse; sevdiğini rüyasında gören kişi sevdiğinden uzak şehirde yaşıyorsa, sevdiği kişiyle birlikte değilse, sevdiği kişiyle sorunları varsa ya da çok farklı bir durumda olan biriyse her kişi bu rüyayı aynı şekilde görse bile farklı yorumlanır.

rüyada sevdiğini görmek

rüyada sevdiğini görmek ne demektir

Yani rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, o an içinde bulunduğu maddi ve manevi durumu dikkate alınarak rüyası yorumlanmalıdır. Aynı şekilde, aynı rüyayı farklı kişiler farklı konum ve mekanlarda gördüklerinde de rüya tabirleri farklı olmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir. Ayrıca rüyaların anlamlarını ciddiye almak, hayatı görülen rüyalara göre yönlendirmeye çalışmak oldukça yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tespit etmek mümkün değildir. Aynı rüyayı hem müjde, hem ikaz, hem de kötü haber belirtisi olarak yorumlayabiliriz. Rüyaları her zaman hayra yormayı ve kötü rüyaları dile getirmememiz gerektiğini unutmayalım.

 

Rüyasında sevdiği insanı görmek genelde iyiye işarettir ve hayırlı bir şekilde yorumlanır. Bu yüzden olumlu yorumlanır. Sevgilisiyle ya da eşiyle arasında iyi bir şey olacağını gösterir. Rüyada sevgilinizi görürseniz; güler yüzlü ise ondan güzel bir haber alacağınıza işaret eder. Asık suratlı ve sinirli ise aranızda dedikodudan çıkabilecek küçük bir tartışmaya işaret edebilir.

Kişinin rüyada sevdiği birini görmesi o kişiden bir şey alacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin, aşk hayatında yaşanacak sürpriz bir gelişmeye ve yaşanacak olayların iki taraf için de çok güzel hatıralar yaratacağına delalet edilir. Sevgilisi olmayanların ise yeni bir sevgili bulacağına işaret edebilir. Kötü olarak ise beraberliği olanların beraberliğinin biteceğine delalet edilir.