Kadın ve bakım kelimesini gözlerinizi kapatarak bir düşün. Akla ilk gelen görüntülerden biri de gözlerinde salatalık dilimi olan kadınlar değil mi? Gerçekten salatalığın cildimize faydası saymakla bitmez. Salatalık içerisinde A, C ve bazı B grubu vitaminler vardır. %96’sı sudur. Kabuğunda bol bol mineral ve vitaminler vardırSivilce ve güneş lekelerinin görünümünü hafifletmeye yardımcıdır. Renk düzensizliğini tedavi eder. Kırışıklıkları azaltır. Cildi parlatır.

Biz de sizler için en güzel salatalık maskelerini derledik. Aşağıda gördüğünüz tüm maskeleri her defasında taze hazırlamalısınız kızlar.

 

Salatalık Maskesi 1

– 1 adet orta boy salatalık

– 2 tatlı kaşığı elma sirkesi

– 2 tatlı kaşığı susam yağı

– 1 adet yumurtanın sarısı

Salatalığı soyun ve bir robotta püre olana kadar parçalayın. Ardından diğer malzemeleri ekleyin. Krem haline gelene kadar karıştırın. Yarım saat bekleyin ve ılık su ile durulayın.

 

Salatalık Maskesi 2

– 1 adet salatalık

– 1 yemek kaşığı yoğurt

Salatalığı soyun, rendeleyin ve yoğurt ile karıştırın. Kolay uygulama için püre kıvamına getirin. Temiz yüzünüze göz çevresi dışında maske şeklinde sürün. Yarım saat bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir bu maskeyi yapabilirsiniz.

 

Salatalık Maskesi 3

– 2 adet salatalık

– 2 tatlı kaşığı yoğurt

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

Salatalıkları rendeledikten sonra yoğurt ve zeytinyağını ilave ederek karıştırın. 20 dakika bekleyip durulayın. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

Salatalık Maskesi 4

– 1  adet salatalık

– 1 kahve fincanı pirinç unu

– Yarım fincan elma suyu

– 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı

Salatalığı ince ince rendeledikten sonra pirinç unu ile birlikte 10 dk süre ile pişirin. Karışıma elma suyu ve zeytinyağını ekleyin. Homojen olana kadar karıştırın ve cildinize uygulayın.

 

Salatalık Maskesi 5

– 1 adet salatalık

– Bir miktar süt

Salatalığın suyu çıkana kadar esin. Yüzünüzde durabilecek kıvama gelene kadar süt ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz sıvıyı yüzünüze sürüp 20 dk bekleyin, daha sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.