Sezonun en trend parçaları olan şifon abiye modelleri 2016 yılında kalmayıp önümüzdeki yıllarda da yerini koruyacağı görülüyor. Tiril tiril renk renk olan bu elbiselerden hala bir tane edinmediyseniz öncelikle sizler için hazırladığımız şifon abiye modellerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

şifon abiye modelleri

Şifon abiyeler hem tesettürlü hem de açık saçlı kadınların kullanabileceği modellerdir. Bazen dar modeller ile karşımıza çıksa da genellikle bol modeller daha yaygındır. Kumaşın hareketliliği vücut kusurlarını geri plana attığı için her vücut tipindeki kadınlar giyebilir. Özellikle biraz fazlalıklarından şikâyetçi kadınların mutlaka tercih etmesi gereken modellerdir. Sürekli şikâyet ettiğiniz göbeğinizi ya da basenlerinizi gizleyerek özel günlerde daha ince görünebilirsiniz.

 

Şifon elbiseleri sadece düğün gibi özel günlerde giymek zorunda değilsiniz. Orta yaş altındaki kadınlar günlük hayatlarında da sade modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Düz renk bir babetle işe bile gidebilirsiniz. Alışveriş yaparken, erkek arkadaşınızla buluşurken çok şık ve rahat olabilirsiniz.

 

Şifon kumaşın bakımı biraz zordur. Şifon elbise giydiğiniz zaman çok dikkatli olmanız gerekir. Çok hassas olan bu kumaş türü en ufak bir takılmaya, yırtılma eğilimine gelmez, hemen deforme olur. Bu elbiseleri giydiğiniz zaman uzun kolye, küpe gibi elbisenize değecek aksesuarlar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Elbisenize kemer takacaksanız tokasının kumaşla kaplı olmasına mutlaka önem verin. Oturduğunuz yerde eteğiniz taktıracak kısımlar olmamasına dikkat edin. Şifon kumaş ıslandığında esnediği ve deforme olduğu için çok sık yıkanmamalı mümkünse gerekli durumlarda kuru temizlemeye verilmelidir.