Şifon elbise modelleri 2016 yılında çok sık tercih edilmeye devam ediyor. Bu yaz herkesin mutlaka bir şifon elbisesi olmalı diyoruz. Aşağıdaki modellerden mutlaka kendinize uygun birini bulabilirsiniz. Şimdi bu güzel elbiseleri nasıl kullanmanız gerektiğine bakalım.

 

Şifon elbise; kadını daha ince ve zarif gösteren parçalardan biridir. Hem özel günlerde hem de şehir hayatında rahatlıkla tercih edilebilir. Tek sıkıntısı vücudu çabuk terleten bir kumaş olmasıdır. Bu yüzden penye astarı olan şifon elbise modelleri günlük hayatınızda sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. Düğün, doğum günü partisi gibi özel gecelerde ise daha kaliteli kumaşlardan yapılmış şifon elbiselerle çok şık olabilirsiniz.

sifon-elbise-modelleri

Elbisenizin boyunu seçerken vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. İnce ve uzun bacaklarınız varsa dizde biten kısa şifon elbiseler ile çok zarif görünebilirsiniz. Zayıf biriyseniz geometrik desenli ya da çiçekli gibi karışık modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Elbisenizden bir renk seçerek o renkte ayakkabı ve çanta ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Arkadaşınızın düğününde şifon elbise giyecekseniz uzun modeller seçmenizi tavsiye ederiz. Kısa modeller daha çok günlük kombinler için daha uygundur. Mesela lacivert ve pileli uzun şifon elbisenizi aynı tonda lacivert süet stilettolarınız ve zümrüt yeşili clutch’ınız ile çok tarz olabilirsiniz. Sade ve zıt renkler kullanmaya özen gösterin. Çünkü günümüz modası bunu gerektiriyor. Saçlarınızı ise sıkı topuzlar yerine romantik gevşek örgülü topuzlar yaptırabilir ya da hafif dalgalı olarak açık bırakabilirsiniz.