Sinameki kürü ile saç uzatma yöntemini daha önce duymadıysanız şimdi tüm ayrıntılarıyla size açıklayacağız. Saçlarının bir türlü uzamamasından şikâyetçi hanımların mutlaka yapması gereken bir maskedir. Oldukça uygun fiyatlı, deneyen çoğu kişinin başarıyla sonuç aldığı sinameki kürü (sinameki maskesi); haftada 1 cm saç uzatmayı vaat ediyor! Etkisi tabi ki kişiden kişiye göre değişecektir.

Herhangi bir deri rahatsızlığınız ya da alerjik bir durumunuz varsa kürü uygulamaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bir de unutmadan küre başlamadan önce saç kırıklarınızı mutlaka aldırmanızı tavsiye ediyoruz. Her şeye sıfırdan ve en temizinden başlayalım!

 

Sinameki Kürü İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tutam sinameki otu
  • Yarım su bardağı su
  • 1 kapak tatlı badem yağı (1 şişesi 6-7 kür kadar dayanıyor.)
  • 1 adet bemiks ampül
  • Tencere
  • Süzgeç
  • Sprey şişesi

 

Sinameki Kürünün Hazırlanışı ve Uygulama

Öncelikle 1 tutam sinameki otunu yarım su bardağı kaynamış suya atın ve 2 taşım kaynatın. Yani bir iki fokurdama yeterli. Ilıyınca süzün (yapraklarını çöpe atabilirsin).

Sprey şişesine sinamekili suyu doldurun ve içerisine 1 kapak tatlı badem yağı ekleyin. Son olarak 1 bemiks ampülü kırın. Saçlarını iyice tarayıp öncelikle saç diplerine hazırlamış olduğunuz kürü sıkın.

Saç köklerine iyice masaj yaparak kan dolaşımını arttırın. Kalan kürü de saç boylarına ve uçlarına sıkarak iyice ıslanmasını sağlayın. Kürün etkisini daha da artırmak için uyguladıktan sonra saçlarını streç film ve üzerine havlu ile sarıp bekletebilirsiniz. Karışımın ayrılmaması için sık sık şişeyi çalkalamayı unutmayın. En az iki saat saçınızda bekletin. Akşam yatmadan uygulamanız da güzel fikir.

Sinameki Küründe Bilinmesi Gerekenler

Sinameki maskesini 8 hafta boyunca haftada 1 gün uygulamalısınız. Ardından 2 hafta ara verip tekrar 8 haftalık uygulama yapmalısınız. Saçların istediğin uzunluğa gelene kadar bu şekilde küre devam edebilirsiniz.

Sinamekinin kurutucu etkisi olduğu için çabuk yağlanan saçların daha geç yağlanmasını sağlar. İlk haftalarda yaşanan saç dökülmeleri normaldir. Çünkü kür kötü olmuş saçlarınızı kökünden temizler. Kürü her defasında taze hazırlamayı da unutmayın hanımlar.

Kürünüze dilerseniz farklı ampüller ve farklı saç bakım yağları da ekleyebilirsiniz. Bu maske boyalı saçların renginin açılmasına ya da kızıllaşmasına neden olduğunu da belirtmeliyiz. Sinameki kürü uyguladığınız dönemde farklı nem veren maskeler de yapabilirsiniz.

Durularken kullandığın şampuana çam terebentini eklerseniz saçlarınızın beslenmesine yardımcı olursunuz. Çam terebentinin kötü koktuğunu hatırlatmak gerekir.

Bemiks ampulünün çok kötü koktuğunun farkındayız. Hatta düzleştirici, maşa gibi ısıl işlem uygulamalarında bu kokuyu hissedebilirsiniz. Verdiği muhteşem etki için bunu göz ardı edebileceğinizi düşünüyoruz.