Hem bayların hem de bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından olan çanta, birbirinden farklı modelleri ve kullanım amaçlarıyla tüketiciye sunuluyor. Zamanla değişen moda trendleri çantayı da etkiledi. Eskiden omuz çantaları daha çok tercih edilirken artık günümüzde çapraz çanta ve sırt çantası daha çok tercih ediliyor.

Sırt Çantası Modelleri

Özellikle bayanların 2015 ile birlikte en çok tercih ettiği modellerden biri olan sırt çantası hem spor bir görünüm veriyor hem de kullanım rahatlığı sağlıyor. Birbirinden farklı renk ve modelleri ile bu yılın en çok ilgi görenleri arasında yer aldı. Özellikle gençler artık omuz çantası kullanmak yerine çok daha basit ve kullanışlı olan sırt çantasını tercih ediyor. İçerisine çok daha fazla her şey koyulabilir olması, iki omuza da eşit yük vermesiyle daha ergonomik bir yapıya sahip olması onu çok tercih edilenler arasına soktu.

Laptop çantaları da artık sırt çantası modelleri ile piyasada oldukça ilgi görüyor. Hem kitap hem de laptop bölmesi olması sayesinde tek bir çanta ile tüm işlerinizi görebiliyorsunuz.

Sırt Çantası Nasıl Kombinlenir?

Dar, kısa paça eskitilmiş bir kot üzerine salaş, fazla hareketli olmayan bir t-shirt giyebilirsiniz. Bununla birlikte ince kollara sahip renkli, cıvıl cıvıl bir sırt çantası tercih edebilirsiniz.

Omuz Çanta Modelleri

En çok satan modeller arasında yerini koruyan omuz çantaları artık günümüzde daha farklı bir hal alıyor. Gençler arasında bez çanta modeli oldukça popüler. Oldukça geniş olan bez çantalar üzerindeki desenler ile hem güzel bir görünüm sağlıyor hem de düz bir kıyafeti dahi canlandırabiliyor.

Bez Çanta Fiyatları

Fiyatlarının da oldukça uygun olması sebebiyle özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bez çantalar 10 TL ile 80 TL arasında değişen fiyatlara sahip.