Özellikle kış düğünü sezonunda en çok tercih edilen parçalardan biri de siyah dantelli abiyelerdir. Hem şık hem de daha zayıf gösteren modelleri sizler için bir araya getirdik! Her kadının gardırobunda en azından özel günleri için bir tane olması gereken bu dantelli abiyelerden kendinize uygun birini seçmeye hazırlanın.

Siyah abiye dantelli bile olsa genelde kolaya kaçıldığı düşünülür. Fakat o kadar çok ince detay var ki artık her türlü zorluk çıkabiliyor. Çünkü seçtiğiniz elbisenin vücut tipinize uygun olup olmadığı çok önemlidir. Bir arkadaşınızda gördüğünüz kısa siyah abiyenin harika durduğunu düşünüp kendiniz giydiğinizde aynı hisse kapılamıyorsanız o elbise sizin vücudunuza uygun değildir.

İnce ve uzun bacaklarınız varsa hem mini, hem midi, hem de upuzun siyah abiyeler size çok yakışacaktır. Fakat boyunuz çok uzun değilse çok uzun elbiseler sizin daha kısa görünmenize neden olabilir. Karnınızdaki fazlalıklardan şikâyetçiyseniz siyahın inceltici etkisini, kollara işlenmiş dantelleri olan bir abiye ile birleştirirseniz tüm gözler daha çok omuz ve kollara kayacağı için daha iyi görünürsünüz.

Aynı şey basenler için de geçerlidir. Bacaklarınızın çok kalın olduğunu düşünüyorsanız tümden dantelle kaplanmış abiye yerine göğüs kısmı dantelli olan modelleri giymelisiniz. Kollarınızdaki fazlalıklardan şikâyetçiyseniz de bu sefer dantel detayları etek uçlarında olan abiyeler denemelisiniz.

Dantel ve siyah abiyenin zarifliği bir arada olunca şık olmak çok kolay! Güzel bir elbise seçtikten sonra şıklığınıza gölge düşürmemek için aksesuarınızı dikkatli seçmelisiniz. Baştan aşağı simsiyah giyinmeniz biraz sıkıcı görünmenize neden olabilir. Eğer abiyenizin dantel detayları çok fazla değilse ayakkabınızı canlı bir renk seçebilirsiniz.