[Toplam:0    Ortalama:0/5]

En çok tercih edilen elbise modellerinden biri de siyah dantelli elbiselerdir. Hem şık hem de daha zayıf gösteren modelleri sizler için bir araya getirdik! Her kadının gardırobunda en azından bir tane olması gereken bu elbiselerden kendinize uygun birini seçmeye hazırlanın.

siyah-dandelli-elbise-1

Siyah elbise dantelli bile olsa genelde kolaya kaçıldığı düşünülür. Fakat o kadar çok ince detay var ki artık buna bile kolay veremiyorsunuz. Çünkü seçtiğiniz elbisenin vücut tipinize uygun olup olmadığı çok önemlidir. Bir arkadaşınızda gördüğünüz harika mini siyah elbisenin harika durduğunu düşünüp kendiniz giydiğinizde aynı hisse kapılamıyorsanız o elbise sizin vücudunuza uygun değildir.

siyah-dandelli-elbise-2

İnce ve uzun bacaklarınız varsa hem mini, hem midi, hem de upuzun elbiseler size çok yakışacaktır. Fakat boyunuz çok uzun değilse çok uzun elbiseler sizin daha kısa görünmenize neden olabilir. Karnınızdaki fazlalıklardan şikâyetçiyseniz siyahın inceltici etkisini, kollara sabitlenmiş dantelleri olan bir elbiseyle birleştirirseniz tüm gözler daha çok omuz ve kollara kayacağı için daha iyi görünürsünüz.

siyah-dandelli-elbise-3

Aynı şey basenler için de geçerlidir. Bacaklarınızın çok kalın olduğunu düşünüyorsanız tümden dantelle kaplanmış elbise yerine göğüs kısmı dantelli olan elbiseleri giymelisiniz. Kollarınızdaki fazlalıklardan şikâyetçiyseniz de bu sefer dantel detayları etek uçlarında olan elbiseler denemelisiniz.

siyah-dandelli-elbise-4

Dantel ve siyah elbisenin zarifliği bir arada olunca şık olmaktan da kaçınılmaz oluyor. Güzel bir elbise seçtikten sonra şıklığınıza gölge düşürmemek için aksesuarınızı dikkatli seçmelisiniz. Baştan aşağı simsiyah giyinmeniz biraz sıkıcı görünmenize neden olabilir. Eğer elbisenizin dantel detayları çok fazla değilse ayakkabınızı canlı bir renk seçebilirsiniz.

siyah-dandelli-elbise-5siyah-dandelli-elbise-6siyah-dandelli-elbise-7siyah-dandelli-elbise-8siyah-dandelli-elbise-9siyah-dandelli-elbise-10siyah-dandelli-elbise-11siyah-dandelli-elbise-12siyah-dandelli-elbise-13