Kadınların rahatlıkla farklı tarzlar yapabildiği giyim tarzı vardır ki o da siyah etek kombinleridir. Siyah eteğin modası hiçbir zaman geçmez. Aynı siyah eteği çok farklı şekillerde kombinleyerek her defasında farklı bir etki yaratabilirsiniz. Son zamanlarda daha ön plana çıkan siyah kalem etek kombinleri ve yüksek bel kloş etekler de yine sezonu yakından takip etmenizi sağlar.

Siyah Etek Kombinleri

Siyah Etek Kombinleri

Siyah etek kombini yaparken vücut proporsiyonunuza dikkat etmelisiniz. Siyah bir etek diyip geçmemeli! Dar kesim etekler, volümlü etekler, kalem etekler, mini etekler, uzun etekler, ara boy etekler vs. pek çok seçeneğiniz var! Belli başlı kurallara dikkat ederseniz çok şık olabilirsiniz. Mesela son zamanların modası kalem etekler boyu kestiği için kısa boyunuz varsa daha dikkatli kullanmanız gerekiyor. Bacaklarınızın boyu kısaysa mutlaka ten rengi stilettolarla birlikte kombinlemelisiniz. Yüksek bel kloş siyah mini etekler bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Onlarla spor ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.

 

Kombinleri siyah etekle tamamlamak için pek çok seçeneceğiniz var. Günlük hayatta kullanabileceğiniz gibi iş hayatınızda ofis ortamınızda da tercih edebilirsiniz. Örneğin sunum yapacağınız gün ciddi ve profesyonel görünmek için siyah dar eteğiniz, siyah topuklu ayakkabılarınız, beyaz uzun kollu gömleğiniz ve uyumlu akseasuarlarınızı kullanabilirsiniz.

Böyle zamanlarda gömleğinizin kollarının kısa olmamasına dikkat edin. Kısa kollu gömlek tarzınızı sönükleştirecektir. Uzun kollu giyip kollarınızı sıvayabilirsiniz. Siyah etek kombinlerinizde likralı kumaşlarla spor bir görünüme, deri kumaşlarla da asi bir havaya bürünebilirsiniz. Siyah deri etek kombinlerinde ceket ve ince topuklu ayakkabılar harika duracaktır.