[Toplam:1    Ortalama:1/5]

Her kadının gardırobunda olması gereken bazı demirbaş elbiseler vardır. Bunlardan biri de siyah gece elbiseleridir. “Little Black Dress” kalıplaşmış terimini mutlaka duymuşsunuzdur. Zamansız kıyafetlerin başında işte bu siyah elbiseler gelir. Peki sizin siyah gece elbiseniz nasıl olmalı?

Siyah Gece Elbiseleri

Siyah Gece Elbiseleri

Her ne kadar minik siyah elbise mutlaka olmalı dense de seçtiğiniz elbisenizin vücut hatlarınıza uygun olup olmadığı çok önemlidir. Eğer mini boyda etekler, elbiseler giymemeniz gerekiyorsa o zaman bu terimin sizin için bir önemi olmamalıdır. Bazı kadınlara mini elbiseler yakışacağı gibi bazı kadınlara uzun elbiseler daha çok yakışabilir. Ansızın hazırlanmanız gerektiği durumlarda acaba diye yanılgılara düşmemeli, o elbisenin size en çok yakışan elbiseniz olduğundan emin olmalısınız.

 

En çok da gece davetlerinde seçeceğiniz siyah elbiselerin tonlarca çeşidi var diyebiliriz. Çünkü yıllardır kadınların en çok kullandığı renk siyahtır. Sizi daha zayıf gösteren elbiseler de haliyle ilk terciğiniz olur. Elbisenizin nasıl bir model olacağı tamamen sizin zevkinize kalmış.

Vücut hatlarını daha iyi gösteren belli başlı terimleri hatırlamakta fayda var. Örneğin V yaka dekolte boynunuzu olduğundan daha uzun gösterir. Daracık olmayan, hatta mümkünse kloş kesim elbiseler göbeğinizi kapatır, belinizi daha ince gösterir. Omuzlarınızın dar olduğundan şikâyetçiyseniz kayık yaka elbiseler tercih edebilirsiniz. Bu örnek hep sade dümdüz siyah kumaştan yapılmış klasik elbiseler içindi.

 

Bir de bu siyah elbiselere taşlar, pullar eklenirse elbisenizin daha da dikkat çekici hale gelecektir. İşleme için kullanılacak her parça mümkün mertebe siyah olursa daha asil ve modern bir görünüm yakalarsınız. Ne kadar tek renge giderseniz o kadar kullanışlı bir elbiseniz olur. Umarız en kısa zamanda kendinize yakışan siyah gece elbisesine sahip olursunuz.