[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Gelinlik deyince aklınıza ilk olarak bembeyaz kabarık elbise geldiğine eminiz. Siyah gelinlik özellikle de Türk kültüründe çok uzaklarda yer alıyor. Çünkü bize göre gelinlik; masumluk, temiz hayaller, yepyeni beyaz bir sayfa demektir. Günümüz gelinlik modası biraz daha farklılaşarak farklı renkte gelinliklere yöneliyor.Siyah gelinlik giymeyi hiç düşündünüz mü? Muhtemelen düşünmediniz, çünkü ülkemizde oldukça cesaret isteyen bir davranış olduğunun farkındasınız. “Elalem ne der”, “misafirler kimbilir hakkımda ne düşünecek” dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü genelde bizim için gelin siyah gelinlik giydiyse; onun rıza olmadan zorla yapılan bir evlilikler olduğu, gelinin mateme büründüğü düşünülecektir.

Siyah Gelinlik

Oysa yurt dışındaki düğünlere baktığınızda renk renk gelinlikleri olan gelinler görebilirsiniz. Sarı, mavi, pembe, yeşil, kırmızı gibi pek çok farklı renkte gelinliklere rastlarsınız. Bazense siyah gelinlikler tercih edilir. Bu kulağa başta hoş gelmese de derlediğimiz siyah gelinlik modellerine baktığınız zaman fikrinizin değişeceğini düşünüyoruz. Çünkü siyah rengin üzerindeki dantel işlemeler aslında beyazdan daha güzel ve şık görünüyor! Hem de siyah her kadını daha ince gösterirken neden olmasın ki?

 

Siyah gelinlik modasını Sarah Jessica Parker, Avril Lavigne, Shenae Grimes, Tina Turner gibi ünlülerin başlattığını söyleyebiliriz. Hatta Vera Wang ve Galia Lahay markalarının sadece siyah gelinlik üzerine projeleri bile var! Gotik bir kızsanız ya da marjinal olmayı seviyorsanız siz de düğününüzde siyah gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki bu sizin düğününüz! Hem gelen davetlilerin düğüne dair akıllarında daha kalıcı başka nasıl bir ayrıntı olabilir ki?