Bu yazın en hit makyaj malzemelerinden biri de soyulan rujlar oldu. Henüz ülkemizdeki kozmetik markaları üretmiyor olsa bile soyulan ruj modası almış başını gidiyor! Biz de onlardan bahsetmesek olmazdı. Ebay, Aliexpress gibi ülkemize kargo gönderimi yapan sitelerden çok ucuza sahip olabileceğiniz bu rujları gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Soyulan Ruj

Soyulan rujları kısaca açıklamak gerekirse; dudağınızı nemlendirdikten sonra seçtiğiniz renkteki ruju tabii ki dikkatli bir şekilde dudağınıza sürüyorsunuz. Ortalama 10 dakika kadar ağzınızı kapatmadan kurumasını bekliyorsunuz. Zaten kuruduktan sonra kabuk kabuk olacaktır. Jel kıvamını alan ruju dudağınızdan soyduğunuzda doğal bir şekilde rengini dudağınıza bıraktığını göreceksiniz. Bu renk neredeyse 2 gün boyunca dudağınızda kalıyor. En meşhur olan soyulan ruj markası ise Romantic Bear.

 

Romantic Bear Long Lasting Lip Color’ların tam 5 farklı rengi var. Bunlar lovely peach, rose pink, sweet orange, sexy red, cherry red. Tahmin ettiğiniz gibi pembe, turuncu ve kırmızı tonlarından oluşuyor. O kadar ucuzlar ki 1 dolardan daha az!

soyulan-ruj-modasi-2

Soyulan rujları sürmesi biraz zor. Normal rujlar gibi olmadığı için tecrübe istiyor. Direk aparatıyla sürmek yerine ince bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Başta dudaklarınızı yakıyor. Yapış yapış ve jel kıvamda olduğu için sürdüğünüz yere tekrar sürmekte zorlanırsınız. Kururken asla konuşmamalı ve dudaklarınızı birbirine değdirmemelisiniz. Aksi takdirde birbirine yapışacak ve dudağınızın etrafına dağıtarak o bölgeleri de renklendirip kötü bir görüntüye neden olacaksınız. Kabukları soyduktan sonra ise dudaklarınızı tekrar nemlendirmeyi unutmayın. Tüm eziyeti kabullenip uyguladıktan sonra çok doğal ve kalıcı dudak renginizden memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.