[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bu özel günününüz için en dikkat çekici modellerden biri olan taşlı gelinlik modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederim diyerek konumuza giriş yapıyorum. Her kadının hayali olan gelinlikler bu yaz başında da vitrinlerde boy göstermeye başladı. Düğün yapmak için hazırlıklara başlayan çiftlerden biri de sizseniz ve bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen hala nasıl bir gelinlik alacağınıza karar veremediniz. Gelinlik seçmek düğün telaşında en zor kararlardan biridir. 2016 taşlı gelinlik modellerinde oldukça fazla seçenek bulunmaktadır.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelinlik taşlı olunca gelinin o muhteşem düğünde ışıldaması da kolaylaşıyor. Böylece gelinler parıl parıl parlayan bir güzelliğe kavuşmuş oluyorlar. Taşlı gelinlik modelleri çok şatafatlı olduğu için saç ve makyaja ayrı bir önem vermek gerekiyor. Genelde bu modeller giyildiğinde topuz modeli saçlar ve hafif doğal bir gelin makyajı tercih ediliyor.

Hatta saçları sade tutup gelinlik küçük ve yuvarlak taşlı küpelerle ya da incecik tek taş kolye aksesuarlarıyla tamamlanabiliyor. Saçı sade bırakıp, aksesuar kullanmadan çekici ve iddialı olarak uygulanabilecek makyajlarla da taşlı gelinlikler oldukça modern kombin yapabilme seçenekleri arasındadır.

 

2016 taşlı gelinlik modellerinde geçen senelere nazaran daha çok seçenek bulunmaktadır.  Geçtiğimiz yıllarda genellikle taş işlemeleri, straplez ve prenses model gelinliklerde gövde kısmını tamamen taşlarla kaplanacak şekilde yapılırdı. Yeni sezonda taş işlemeleri her kesim gelinlik modeline göre uyarlanmış olduğunu görebiliyoruz.

En sık yer yer minik taşlarla süslenmiş gelinlikler tercih ediliyor. Büstiyer kısmı komple taşlarla döşenmiş straplez gelinliklerin modasının geçtiğini de belirtmek gerekir. Hem sade hem de taşlı gelinlikler daha şık duracaktır. Örneğin sadece ışık altında parlaklığını belli edecek taşlarla tasarlanmış bir gelinlik yıllar sonra da hala modasını koruyacaktır.

Günümüz taşlı gelinlik modellerinde genelde sadece göğüs kısmının taşlı olması tercih ediliyor. Gelinin isteğine göre kullanılacak taş türleri değişebilir. En çok tercih edilenler straz taş, kristal boncuk taş ve swarovski taşlardır. 2016 gelinlik modası sadeliği ön planda tutuyor. Unutmayın ne giyerseniz giyin, o gecenin yıldızı sizsiniz!