Tayt şüphesiz ki her kadının tercih ettiği parçalardan biridir. Bu yüzden tayt üzerine neler giyilir konusuna değinmeden geçemezdik. Sizi vezir de yapan rezil de yapan bu rahat parçaları nelerle kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz yazımızı okumaya devam edin.

Tayt giyince kadının bacaklarının bir farklı göründüğü konusunda hepimizin hemfikir olduğunu düşünüyoruz. Ekstra bir özelliği olmadığı sürece bacaklarınızı toparlamayan ve sıradan parçalardır bunlar. Nelerle birlikte ve nasıl kombin ettiğiniz çok önemlidir. Özellikle iç çamaşırınızı belli eden ince kumaşlardan yapılmış taytlardan koşarak uzaklaşın!

 

Sizi daha zayıf göstereceği gibi aksine kusurlarınızı ön plana çıkaran taytlar da vardır. En önemlisi de adabına uygun olarak giyilmelidir. Pantolonların ön kısmında fermuar olduğu için gayet düzgün görünen bölgeler tayt giyince çok itici hale gelebilmektedir. Eğer tayt giyecekseniz ön kısmı uzun bol, tunik gibi görünen parçalar ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Yine daha cool havaya bürünmek için bluzun üzerine kot ceket, püsküllü yelek ya da deri ceket gibi parçalar kullanabilirsiniz.

hirka-tayt-kombini

 

Siyah tayt her kadının ilk tercihidir peki ya diğerleri? İşte orada kendinize bir dur demelisiniz. Desenli ve renkli taytlar bacaklarınıza 3 boyutlu görünüm katacağı için daha kalın görünmelerine neden olacaktır. Özellikle de ince ve uzun değilseniz bu parçalar sizi çok basit yapar. Düz siyah tayt giymek istemezseniz gizli desenleri olan taytlar ile bir tık farklılık yakalayabilirsiniz. Boyuna çizgili siyah beyaz taytların da basenleri geniş olmayan kadınların giymesi ve o çizgilerin fazla dalgalanmadan durması gerektiğini unutmayalım.

tayt-kombinleri