[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tesettür abiye modelleri 2016 yılında daha renkli ve daha modern hale geldi. Eskiden tesettür abiyesi denildiğinde baştan aşağı tek renk bir kumaştan yapılmış bol elbiseler akla gelirdi. Günümüz modası o kadar ilerledi ki tesettür abiye modellerinin de en az diğer abiye modelleri kadar çeşitleri bulunmaktadır.

tesettür abiye modelleri 1

Tesettürlü abiye satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ten renginizdir. Tüm elbise vücudunuzu sardığı için yüzüne gölge düşürmemesi gerekir. Örneğin beyaz tenliyseniz ise yine solgun görünmemek için soft renkler yerine canlı renkler kullanmalısınız. Sarıya kaçan bir ten renginiz varsa sarı renk abiyelerden kaçınmalı daha canlı, neon renkler giymelisiniz.

tesettür abiye modelleri 2

Esmer bir tene sahipseniz ve siyah, bordo, zümrüt yeşili gibi renkler kullanırsanız yüzünüze karanlık düşürürsünüz. Koyu renkler yerine krem, toz pembe, bej, bebek mavisi gibi tonlar güzelliğinizi ön plana çıkartacaktır.

tesettür abiye modelleri 3

Tesettürlü abiyenize uyum sağlayacak bir başörtüsü seçmeniz çok önemli. Giydiğiniz abiyenin kumaşında bir başörtü ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Elbiseniz çok renkli ya da karışık desenliyse başörtünüzü sade tutmalısınız. Tam tersi elbiseniz çok sadeyse desenli bir başörtüsü ile tüm havanız değişebilir.

tesettür abiye modelleri 4

Kapalı abiye seçerken tek renk olmak yerine daha renkli parçalar sizi daha fresh gösterecektir. Özellikle pileli uzun tüllü etekleri olan abiyeler bu sene çok moda! Dümdüz bir elbisenin beline kalın taşlı bir kemer takarak prensesler gibi olabilirsiniz.

tesettür abiye modelleri 5

tesettür abiye modelleri 6