[Toplam:3    Ortalama:2.7/5]

Tesettürlü kadınlar özellikle yaz aylarında en çok tesettür yelekler giymeyi tercih ederler. Yeleklerin ince ve hafif oluşu sıcak havalarda kolaylık sağlamaktadır. Sizlere fikir olması açısından en güzel tesettür yelek modellerini bir araya getirdik.

testtur-yelek-modelleri

Doğru kombinler sayesinde yeleğinizle günlük şıklığı yakalayabilirsiniz. Dizlerinize kadar uzanan yelekler tercih ederseniz içinize asla etek giymeyin. Bol paçalı pantolonlar ve bluzler harika olacaktır. Zayıf bir kadınsanız bluzunuzu pantolonunuzun içine soktuğunuzda sadece yeleğinizi ön plana çıkartacağınız için çok sade ve güzel görünürsünüz.

 

Tesettür yeleği kullanırken renk uyumlarına çok dikkat etmelisiniz. Mesela canlı renkte bir yelek giydiyseniz içinize sadece siyah renkte alt ve üstler giymelisiniz. Dilerseniz elinize küçük renkli bir çanta alabilirsiniz.

 

Sadece yazın değil kışın da yelek tercih ediyorsanız zaten sizi çok sıcak tutacak olan bu parçaları ince kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz. Örneğin krem rengi yün yeleğinizin içine ince triko boğazlı gri kazağınız ve pudra pembesi kadife pantolonunuz harika olacaktır. Kışın bordo rengi tesettür yelekler de çok sevilmektedir.

 

Boyunuz çok kısaysa yelek boyunu çok uzun tutmamaya özen göstermelisiniz. Tam kalça altında biten yelekler ile hoş görünürken dizlere kadar uzanan yelekler sizi daha kısa ve geniş gösterecektir. Ayrıca yeleğinizin düğmeleri varsa bunları kapatmadan kullanmayı tercih etmelisiniz. Eğer karın bölgenizde fazlalıklarınız varsa o düğmeler sizi olduğunuzdan daha kalın gösterecektir.