[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Topuz modelleri bizce her kadının hayatında önemli bir yere sahiptir. Özel günlerde, iş hayatında, alışverişte hatta yaz sıcaklarında en çok farklı topuz modelleriyle kıyafetlerde bütünlük yaratırlar. Bir kadın o gün saçlarından memnunsa tüm günü kendini iyi hisseder. Topuz modeli de gün içinde kadınlara kolaylık sağladığı için koşuşturmalı günlerde vazgeçilmez modellerdendir. Topuz modelleri her yıl modasını değiştirse de kendine önemli bir yer edinmeyi başarır.

Topuz-Modelleri

Kadınlar hayatlarının her anında kendilerini özel hissetmek, bulundukları ortamın en iyisi olmak isterler. Kusursuz olmak için saçlardan ayak tırnaklarına kadar bir bütünlük yaratırlar. Topuz modelleri özellikle de yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Tabii her topuz modeli her güne gitmez. Mesela plajda tepeden dağınık toplanmış topuzla bir iş toplantısına gidemezsiniz. Aynı şekilde düğününüzde gelin topuzunuzla oynarken aynı şatafatlı topuzla alışverişe çıkamazsınız. Bu yüzden sizler için çeşitli topuz modellerini bir araya getirdik.

 

Topuz diyince ilk akla gelen şeylerden birisi de şüphesiz ki düğünlerdir. Özellikle Türk kadınları gelinlik giyeceği zaman genelde saçlarını topuz yaptırırlar. Dağınık, sade, ense, örgü ya da tepeden topuz gibi pek çok seçeneğiniz var. Fakat burada çok önemli bir konuya dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz topuz modelinin gelinliğinizle uyumlu olmasından ziyade yüz şeklinize uyum sağlaması önemlidir. Eğer saçlarınıza topuz yaptırmaya karar verdiyseniz yüz şekillerine göre/yüz tipine uygun topuz modellerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Eğer yuvarlak yüz hatlara sahipseniz tepeden sıkıca toplanmış topuz modellerinden uzak durmalısınız. Aksine yumuşak yüz hatlarınızla uyum sağlayan hafif dağınık, yanlardan çıkmış, enseye yakın, aralarda örgüler olan romantik topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer yüzünüz ince uzunsa o zaman tepeden toplanan modellere yönelerek yüzünüzü daha önce plana çıkartabilirsiniz. Bunun yanında düğün mekânınız da saç modelinizle uyum sağlamalıdır. Kır düğünü yapacaksanız şüphesiz ki romantik örgülü topuzları seçeceksiniz. Salon ya da otel düğünü yapacaksanız sıkı ve şık biçimde toplanmış ensede ya da tepede topuzlar ortama uyum sağlayacaktır.

 

Saçlarınızın uzunluğu yapmak istediğiniz topuz modeli için çok önemlidir. Uzun saçlar için önerilen topuz modelleri kolaylıkla rastlanırken, maalesef kısa saçlar için topuz modellerinde seçenek çok azdır. Kısa saçlı kadınlar ya sadece tel tokalarla saçlarına dağınık bir model yapabilirler, ya toplamadan balıksırtı tarzında örerek yine tel tokalarla tutturabilirler ya da toplanıyorsa atkuyruğu yapıp minik topuzlar yapabilirler. Fakat uzun saçlı kadınlar saçlarına her türlü topuz modelini yapmakta özgürdür.

 

Sitemizde pek çok 2016 topuz modeli göreceksiniz. Yan topuz modeli, dağınık topuz modeli gibi seçenekler arasında mutlaka kendinize uygun modeller bulacağınızı düşünüyoruz. İşte, okulda, tatilde, davette, hayatınızın her anında ortamınıza uyum sağlayacak ve kendinizi özel hissettirecek topuz modelleri bulabilirsiniz. Yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkan topuz modellerini birkaç denemeyle kendinize yapabilirsiniz. Bu konuda yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız belki bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.