Romantik örgüler seven genç kızlar son zamanlarda Truva saç modellerine merak sardı. Hem özel günlerde hem romantik bir buluşmada hem de gelin başı olarak yaptırabileceğiniz bu modellere bayılacağınızı düşünüyoruz. Bu yüzden sizler için Truva saç modellerini bir araya getirdik!

truva-sac-modelleri 7

Truvalı Helen tarzı saç modelleri çeşitli çiçek, taç ve taşlarla süslenmiş, örgülerle desteklenmiş genelde dağınık olan modellerdir. Filmde Truvalı Helen’in saçlarının ne kadar çok beğenildiğini bilirsiniz. Bu yüzden de bu modeller zamanla Truva saç modeli olarak tanınmaya başlanmıştır.

truva-sac-modelleri 6

Saçlarınıza örgü yapma yeteneğiniz varsa bu modelleri evinizde kolayca yapabilirsiniz. Daha basit ya da karmaşık hale getirmek tamamen sizin zevkinize kalmış. Saçlarınızın ön kısımlarına tersten olacak şekilde iki basit örgü yapıp arkadan tutturduktan sonra örgüleri gevşetip üzerine de çiçekli bir taç takmak en basit modeller arasındadır. Üstelik bu modellerde altta kalan saçlarınızı doğal dalgasında bırakabilirsiniz.

truva-sac-modelleri 5

Mezuniyet saç modellerinde de sıklıkla tercih edebileceğiniz bu modelleri kuaförünüze gevşek bir şekilde yaptırabilirsiniz. Saçlarınızın kenarları mısır örgüsü olacak şekilde, alt kısımlarının da içe doğru sokuşturulmuş ya da balıksırtı olarak geniş bir şekilde örülmüş Truva saçlar en güzel modeller arasındadır.

truva-sac-modelleri 4

Yaz mevsimde giydiğiniz ince askılı elbiselerinize bu romantik modellerin çok uyum sağlayacağını düşünüyoruz. Tepeden dağınık topuz yapıp, kaküllerinizi ve kısa saçlarınızı yanlardan çıkartarak ve başınızın üzerine yapma çiçekler sokuşturarak da kendinize has Truvalı Helen saçı yapabilirsiniz.

truva-sac-modelleri 3

truva-sac-modelleri 2

truva-sac-modelleri 1