[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Günümüzde her kadın az da olsa modayla ilgileniyor ve her yerde şık olmaya çalışıyorlar. Düğünlerde de farklarını göstermek için çeşitli türbanlı abiye modelleri ile karşımıza çıkıyorlar. Tesettürlü olmak şık olamayacağınız anlamına gelmiyor. Sizler için derlediğimiz türbanlı abiye modellerini inceleyerek kendi zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz.

türbanlı abiye modelleri

Genelde tesettürlü anneler belli bir yaştan sonra düğünlerde abiye giymek yerine günlük hayatında kullandığı şık parçaları tercih ediyorlar. Fakat genç kızlarımız rengarenk abiyeleri ile yaşıtlarıyla resmen yarışıyorlar diyebiliriz. Her biri farklı kumaş ve desenlerdeki abiyeleri ile sahneyi renklendiriyorlar.

 

Türbanlı abiye satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ten renginizdir. Tüm elbise vücudunuzu sardığı için yüzüne gölge düşürmemesi gerekir. Örneğin esmer bir tene sahipseniz ve siyah, bordo, zümrüt yeşili gibi renkler kullanırsanız yüzünüze karanlık düşürürsünüz. Koyu renkler yerine krem, toz pembe, bej, bebek mavisi gibi tonlar güzelliğinizi ön plana çıkartacaktır. Sarıya kaçan bir ten renginiz varsa sarı renk abiyelerden kaçınmalı daha canlı, neon renkler giymelisiniz. Beyaz tenliyseniz ise yine solgun görünmemek için soft renkler yerine canlı renkler kullanmalısınız.

 

Türbanlı abiye seçerken tek renk olmak yerine 3 rengin birleşimi olan tasarımlar daha estetik görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle pilili uzun tüllü kloş etekler kapalı bayanlara çok yakışıyor. Mesela baş örtünüzü ve eteğinizi mint yeşili, üstünüzü de krem rengi bir parçayla kombinleyerek çok hoş görünebilirsiniz. Göğüs altından bele kadar inen kalın, beli saran kemerlerle de sanatsal bir havaya bürünebilirsiniz.