Uzun etek kombinleri yaz kış severek kullanılır.”En Güzel Uzun Etek Modelleri” adlı yazımızdan ilkbahar ve yaz mevsiminde tercih edebileceğiniz kombin seçeneklerine yer vermiştik. Bugün ise sonbahar ve kış aylarında uzun etekleri nasıl kombinleyebileceğinizden bahsedelim.

Biliyorsunuz ki uzun eteklerde çok farklı modeller mevcuttur. Her kesim farklı bir görüntü sağlar. Bu yüzden vücut tipinizi düşünerek nasıl bir etek giymeniz gerektiğine karar vermelisiniz. İnce ve uzun bacaklarınız varsa derin yırtmaçlı uzun eteklerle ne kadar cesur olduğunuzu gösterebilirsiniz.

 

Kısa bacaklara sahipseniz yüksek bel uzun etekler ve dolgu topuklar sayesinde boyunuzu kolayca uzatabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta topuklarınızın görünmemesi yani ayakkabınızın tamamen eteğin altına gizlenmesidir. Bu yüzden yırtmaçlı eteklerden uzak durmanız gerekir.

 

Mesela bir kış düğün davetinde uzun etek modelleri çok şık durmaktadır. Eteğin rengiyle aynı şifon kumaşlarla hareketlendirilmiş parçalar doğru kombinlendiğinde çok şık olacaktır. Tesettürlü bir hanımsanız eteğinizle aynı renkte eşarp kullanmanız iyi fikir olabilir. Genelde kışın koyu renkler tercih edildiği için bluz ve gömleklerinizi soft ve açık olarak tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü baştan aşağı siyah bir kombin yapmak çoğu zaman sıkıcıdır ve tona ton siyahlar kullanmadıkça demode bir görüntüye neden olur.

 

Kışın kadife uzun etekler de hem spor hem şık olmaktadır. Onları aynı süet botlarınızla tamamlayarak harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri 16 Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri Uzun etek kombinleri