[Toplam:2    Ortalama:1.5/5]

Abiye kelimesi kulağa demode gelse de son zamanlarda modern çizgiler ve geometrik desenlerle tasarlanan yarım kollu abiye modelleri sayesinde 2016’da bile hem şık olabilirsiniz hem de modaya uyum sağlayabilirsiniz.

Düğün, nişan denince ilk akla gelen konulardan birisi de abiye seçimidir. Çünkü kadınlar genelde özel günlerde abiye giymeyi tercih ederler. Hazır yaz yaklaşıyorken abiye arayan kadınlar için bir yazı hazırlamak istedim.Çok çeşitli modellere sahip abiyelerden birisi de yarım kollu abiye modelleridir. Dirsek uçlarına kadar gelen kesimlerle yapılan işlemeli abiye modellerini birlikte inceleyelim.

 

Yarım Kollu Abiye Modelleri

Yarım Kollu Abiye Modelleri

 

Abiye üreten firmalar kendi aralarında resmen rekabet ediyorlar. Ortaya da çok farklı, her vücut tipine uyum sağlayacak yarım kollu abiye modelleri çıkıyor. Dantel ve tüllerin modası günümüz abiye modellerine göre uyarlanıyor. Abiye modeli yarım kol olunca en çok yoğunluk kollara işleniyor. Danteller ise en çok yarım kollu abiyelerde tercih ediliyor. Çünkü yarım kollu modellerin üzerinde dantel detayları abiyeyi daha da çekici hale getirmiş oluyor.

 

Aslında kendinize uygun en ideal abiye modelini seçmek çok zahmetli bir iştir. Abiye satın alırken vücut tipinize çok önem vermelisiniz. Yarım kol kısa abiye mi yoksa yarım kol uzun abiye mi kullanmanız gerekiyor? Ya da abiyenin etek uçları nasıl olmalı? Ten renginize hangi renk abiye gider? Örneğin boyunuz kısaysa yarım kollu abiye iyi bir seçenek olabilir. Hatta kuyruk kısmı daha uzun olan modeller deneyerek boyunuzun daha uzun göründüğünü fark edebilirsiniz.