[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir kadın saçlarından memnunsa mutludur. Bu yüzden yıpranmış saçlar için bakım önerileri hakkında her zaman fikri olmalıdır. Kadını en iyi gösteren saçlarıdır. Evde hazırlayabileceğiniz kolay maskeler sayesinde saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Bu yüzden sizler için en güzel saç bakım maskelerini bir araya getirdik.

 

1- Kuru Saçlar İçin Besleyici ve Nemlendirici Maske

sac-nemlendirici-maske

– 1 adet yumurta

– 1 yemek kaşığı elma sirkesi

– 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Bir tarak yardımıyla tüm saçınızın maskeye temas etmesini sağlayın. 15-20 dakika bekleyip durulayın.

 

2- Saç Dökülmesine Karşı Maske

sac-dokulmelerine-karsi-maske

– 1 adet patates

– 2 yemek kaşığı aloe vera

– 1 yemek kaşığı bal

Patatesin suyunu çıkartarak 2 yemek kaşığı patates suyu elde edin. Diğer malzemeleri bu suya ekleyerek karıştırın ve saç derinize masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı bir poşet, duş bonesi ya da havluyla sarıp 2 saat bekleyin. Ardından şampuan ile temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 defa yapmalısınız.

 

3- Protein Deposu Saç Maskesi

protein-deposu-sac-maskesi

– 1 adet yumurta

– 5 yemek kaşığı yoğurt

Malzemeleri karıştırıp tüm saçınıza sürün. Yarım saat bekleyip ılık suyla durulayın. Ardından şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz.

 

4- Yıpranmış ve Kırık Saçlara Maske

kirik-saclar-icin-maske

– 2 yemek kaşığı bal

– 1 yemek kaşığı sirke

– 2 tatlı kaşığı badem yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve özellikle saç uçlarına daha yoğun sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

 

5- Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Maske

kuru-saclar-icin-maske

– 4 yemek kaşığı mayonez

– 1 yemek kaşığı akasya balı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Önce saç diplerinize masaj yaparak yedirin sonra kalan yağı uçlara doğru sürün. Sonra bir tarak yardımıyla maskenin tüm saçınıza temas etmesini sağlayın. 5 dakika bekleyip su ile durulayın.